1561 Народився Френсіс Бекон,

англійський філософ, письменник, лорд-канцлер Англії.

 

1775 Народився Ампер Анре-Марі,

французький фізик, хімік і математик, один з основоположників електродинаміки.

 

1788 Народився Байрон Джордж Ноель Гордон,

англійський поет ("Манфред", "Дон Жуан", "Каїн", "Паломництво Чайльд Гарольда").

 

1788 Початок формування Чорноморського козацького вiйська.

Місце розташування - на теріторіях між Південним Бугом та Дністром. 1792 року курені Чорноморського війська рішенням російського уряду були переселені на Кубань, та склали основу Кубанського козацького війська.

 

1905 Масовими смертями завершилась демонстрація в Петербурзі, що ставила за мету передати російському царю Миколі II вірнопідданську петицію з рядом економічних і політичних прохань (введення 8-годинного робочого дня, встановлення гарантованого мінімума зарплати, скликання Установчих зборів, припинення війни з Японією і т.п.). Ініціатором акціїї був священник Георгій Гапон.

Перед Зимовим палацом демонстрація була зупинена і розігнана військами, при цьому загинуло близько 1000 і було поранено понад 2 тисячі демонстрантів. Ця подія, що увійшла в історію Російської імперії як "кривава неділя", викликала в хвилю забастовок та демонстрацій і стала початком Російської революції 1905-1907 років.

 

1918 Центральна Рада проголосила IV Унiверсалом

самостiйнiсть i незалежнiсть України.

 

1919 Директорiя Української Народної Республiки

урочисто проголосила на Софiйськiй площi в Києвi злуку всiх українських земель (захiдних i схiдних) в одну Українську державу. День соборностi України.

 

1992 Розпочав роботу

І Всесвітній конгрес українців.

 

2010 Віктор Ющенко підписав Указ про

присвоєння провідникові ОУН Степанові Бандері звання Героя України.

 

2014 Перші загиблі на Майдані. Близько 8-ї ранку після тривалого затишшя силовики несподівано перейшли в наступ. Протестувальники, число яких становило біля 100 чоловік, відійшли, після чого барикади були частково розібрані. На 9 ранку протестувальникам вдалось повернути втрачені позиції. На 9.20 від куль снайпера загинули 2 протестувальники: Сергій Нігоян та Михайло Жизневський.

Ще один чоловік помер раніше після падіння з колонади стадіону, яка використовувалась як опірний пункт. Близько 11-ї години спецпідрозділи числом біля кількох тисяч розпочали масовий наступ і відтіснили протестувальників по вулиці Грушевського аж до Європейської площі. По обіді спецпідрозділи були відведені на попередні позиції, на яких також з'явився бронетранспортер.

 

 

Очільники опозиції провели чергову безрезультатну зустріч з Віктором Януковичем.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів