1802 Президент США Томас Джефферсон підписав закон, що ним визначалася діяльність Бібліотеки Конгресу.

Перша згадка про Бібліотеку Конгресу наявна у законі від 24 квітня 1800 року про перенесення столиці США з Філадельфії до Вашингтона. Саме цю дату прийнято вважати датою заснування бібліотеки. Серед іншого цей закон містив пункт про виділення 5 000 доларів "на придбання книг, які можуть знадобитися Конгресу, і створення відповідного приміщення для їхнього зберігання". Тому бібліотека одержала назву "Бібліотека Конгресу". Проте лише після обрання президентом США Томаса Джефферсона, який заступив на посаду 4 березня 1801 року, почалася серйозна робота з розбудови фонду Бібліотеки. 26 січня 1802 він підписав законопроект, який визначав правила функціонування бібліотеки, за якими, її відвідування та доступ до ресурсів отримували лише президент та віце-президент США, члени Сенату США та Палати представників (Конгрес США), закон також дозволив президенту призначити наглядача Бібліотеки Конгресу і передбачав створення Об'єднаного комітету бібліотеки, щоб регулювати і контролювати її діяльність.

 

1889 Нарородився Володимир Коряк, український лiтературний критик, лiтературознавець. Розстрiляний 22 грудня 1937.

Зустріч харківських і київських митців. Київ, 1923 р. З ліва на право, перший ряд: Максим Рильський, Юрій Меженко, Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Григорій Михайлов, Михайло Вериківський. Другий ряд: Наталя Романович, Михайло Могилянський, Василь Еллан-Блакитний, Сергій Пилипенко, Павло Тичина, Павло Филипович. У третьому ряду стоять: Дмитро Загул, Микола Зеров, Михайло Драй-Хмара, Григорій Косинка, Володимир Сосюра, Тодось Осьмачка, Володимир Коряк, Михайло Івченко

1897 Народився Іван Кулик,

поет і політичний діяч, перший голова Спілки радянських письменників України. Був одним із керівників Всеукраїнської спілки пролетарських письменників, а після літературно-художньої реорганізації у 1934 році очолив Спілку радянських письменників України (нині - Національна спілка письменників України). Від 1935 року він ще й одночасно керує Держполітвидавом України, редагує "Літературну газету" та журнал "Радянська література". Розстріляний 1937.

 

1900 Народився Олександр Ковiнька,

український гуморист, сатирик. Друкуватися почав 1926 р.- тоді з легкої руки Остапа Вишні в газеті "Селянська правда" була вміщена його гумореска "Містки та доріженьки".
Перша книга - збірка гумористичних і сатиричних повістей "Індивідуальна техніка" (Харків, 1929), друга - "Колективом подолаємо" (Полтава, 1930).
6 жовтня 1934 року заарештований органами НКВС у справі "Контрреволюційної боротьбистської організації". 27-28 березня 1935 виїзною сесією Військової колеґії Верховного Суду СРСР засуджений до десяти років таборів. Відбувати покарання засланий до Магадану. Звільнений 1947-му, але без права повернення в Україну, жив у Якутії. Там у 1950 заарештований удруге і повернений у Нагаєво поблизу Магадана. 4 липня 1956 судово-слідчу справу його було припинено за відсутністю складу злочину.
Після реабілітації повернувся на батьківщину, оселився у Полтаві. Був відновлений у рядах СПУ. Видрукував автобіографічну, написану з іронічним усміхом, повість "Як мене купали й сповивали" (1957). В наступні роки видав кілька збірок гумору та сатири "Коти й котячі хвости" (1964), "Чарівні місця на Ворсклі" (1968), "Згадую й розгадую" (1970) та ін. Його творчий доробок поповнився сатирико-гумористичними повістями "Хрестоносці" та "Превелебні свистуни, або Смішні, чудні й сумні пригоди сільського хлоп'яка Василя Черпака", автобіографічною оповіддю "Чому я не сокіл?..", публіцистичними статтями з проблем розвитку української мови, збереження історико-культурної спадщини рідного народу. Помер 25 липня 1985.

 

1918 Російські більшовицькі війська під командуванням Муравйова захопили Київ,

у місті почався червоний терор, жертвами якого стали кілька тисяч вояків УНР та мешканців міста.

 

1934 У Берліні підписано "Договір про ненапад між Німеччиною та Польщею".

Він був односторонньо розірваний Гітлером 28 квітня 1939 під приводом того, що Польща відмовилася надати Німеччині можливість будівництва екстериторіальної шосейної дороги в Кенігсберг (нині Калінінград) через свою територію.

 

1988 Народився Михайло Жизневський,

білоруський активіст Євромайдану, журналіст, член Самооборони Майдану. Член організації УНА-УНСО, проживав у Білій Церкві. Загинув в ході Революції Гідності на вулиці Грушевського в Києві.


Світлана Мормель
Олекса Янів