1596 Помер Френсіс Дрейк,

англійський пірат, работоргівець, політик, навігатор та інженер доби Єлизавети I, яка надала йому титул лицаря. Перший англієць і другий у світі капітан корабля, який здійснив навколосвітню подорож.
Народився Дрейк у 1540 році неподалік від англійського міста Плімута у сім'ї селянина, що став християнським проповідником. Збагатився, будучи піратом у Карибському морі в 1567-1572 роках і грабуючи іспанські кораблі. За наказом Єлизавети I та на її кошти Френсісом Дрейком була споряджена експедиція до Тихого океану, у яку він вирушив в 1577 році, здійснивши до 1580 року навколосвітню подорож на галеоні "Золота лань", грабуючи принагідно іспанські кораблі. Це була друга подорож навколо світу (першу зробив португальський мореплавець Фернан Магеллан). Дрейк також, як заступник командуючого англійським флотом Чарльза Говарда, посприяв перемозі над "непереможною" Іспанською Армадою у 1588 році. Не дивно, що будучи героєм для англійців, серед іспанців його вважали злочинцем і піратом, відомим під прізвиськом El Draque ("Дракон"), а за його голову іспанський король Філіп II свого часу призначив нагороду у 20 тисяч дукатів (біля 8 млн доларів США за сучасними стандартами).

 

1905 Народився Петро Колесник

український лiтературний критик, iсторик лiтератури, репресований радянською владою.

 

1920 Виставою Володимира Винниченка "Гріх" у Вінниці відкрився Український драмтеатр імені Івана Франка

(тепер Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).

 

1921 У Парижі відкритий символічний монумент Невідомому солдату

(пам'ятник воїнам, загиблим у Першій світовій війні) у вигляді Тріумфальної арки.

 

1929 Розпочався 1-й Конгрес українських нацiоналiстiв (Великий Збір ОУН) у Вiднi.

Створено ОУН пiд проводом полковника Євгена Коновальця.

 

1951 Народився Леонід Каденюк,

український астронавт (перший космонавт незалежної України), Герой України, генерал-майор ЗСУ, заступник генерального інспектора генеральної військової інспекції при президенті України з питань авіації і космонавтики.

 

1991 Сесiя Верховної Ради України прийняла постанову "Про затвердження державним прапором України Національного прапору", запровадивши жовто-блакитний двоколор.

Відтоді за офіційним визначенням Державний прапор України "являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3".

 

2010 Президент України Віктор Ющенко указом про вшановування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті

визнав воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів