1911 Народилася Ванга (Вангелія) Гуштерова,

знаменита болгарська провидиця. За 55 років Ванга прийняла більше мільйона людей із різних країн. У 1967 році Ванга була оформлена як державний службовець, почала отримувати офіційну зарплату - 200 левів на місяць. Візит до неї став коштувати для громадян соціалістичних країн - 100 левів, для громадян західних країн - 50 доларів. Ванга стала розкрученим брендом Болгарії, принісши країні близько 100 млн. доларів. Вона не лікувала, але називала відвідувачам діагнози захворювань, а також пророкувала подальшу долю. Померла 11 серпня 1996 у віці 85 років, проте приписувані їй передбачення і понині активно публікуються, а їх кількість продовжує зростати.

 

1918 Центральна Рада затвердила особистий склад Уряду (Ради Народних Мiнiстрiв) УНР на чолi з В. Голубовичем.

Вiдбулась перша пiсля Гетьманщини легiтимна змiна уряду в Українi.

 

1918 В Росії, що до того часу продовжувала жити за юліанським календарем, декретом Раднаркому запроваджено західноєвропейський календар:

наступного ранку росіяни прокинулися вже 14 лютого.

 

1920 У Нью-Йорку вийшов

перший номер газети "Українські щоденні вісті".

 

1941 Створено Київську кіностудію науково-популярних фільмів

(з 1954 року - Київнаукфільм).

 

1945 Уперше після Громадянської війни в Росії собор Російської православної церкви провів проурядову молитву

- за Сталіна та за перемогу.

 

1949 Загинув Олекса Гасин (псевдо - Лицар),

полковник УПА, член проводу ОУН. У співавтор з Євгеном Коновальцем уклав "Військовий підручник". Народився 1907 року.

 

1961 США запустили космічну ракету зі своєю першою твариною на борту - шимпанзе Хемом.

Мавпа успішно повернулася на Землю.

 

2004 Марсохід "Оппортьюніті", який прибув на Марс 25 січня, відправився вивчати Червону планету.

Нині Оппортьюніті вже перевищив на 11 років (за земним часом) свій розрахунковий ресурс, який становив 90 солів (марсіанських діб).
За цей час Оппортьюніті надав переконливі докази на підтримку головної мети його наукової місії: пошук і дослідження каменів і грунтів, які можуть містити дані про минуле дії води на Марсі. На додаток до перевірки "водної гіпотези", Оппортьюніті зробив різні астрономічні спостереження, а також з його допомогою були уточнені параметри атмосфери Марса.
7 червня 2013 на спеціальній конференції, присвяченій десятій річниці запуску Оппортьюніті, керівник наукової програми марсоходу Оппортьюніті Стів Сквайрс заявив, що в давні часи на Марсі була вода, придатна для живих організмів. Відкриття було зроблено при вивченні каменю, названого "Есперанс-6" (Esperance 6).

Всі попередні свідчення існування води на Марсі зводилися до того, що на планеті існувала рідина, що більш нагадує сірчану кислоту. За допомогою ж Оппортьюніті вдалося знайти переконливі докази існування саме прісної води.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів