1494 Помер Юрій Котермак з Дрогобичу,

український науковий діяч, астроном, доктор медицини та філософії, ректор Болонського університету. Дата народження невідома. Першу освіту отримав у священика церкви святого Юра о. Евтимія. Тоді ж отримав перші знання про розрахунок пасхалій і основні знання з латини. Наприкінці 1468 або на початку 1469 вступив до Ягеллонського університету (Краків), де здобув наукові ступені бакалавра (1470) і магістра (1473).
Вивчав медицину та вільні мистецтва в університеті Болоньї, де став доктором філософії (близько 1478) і медицини (близько 1482). У Болоньї в 1478-1482 роках читав лекції з астрономії, а з 1481 по 1482 був ректором університету - найстарішого в Європі, в історію якого він увійшов під іменем "Джорджо да Леополі" - Юрія зі Львова. Ректор - адміністративний керманич університету - обирався з викладачів на два роки. Юрій Дрогобич готував з професорами розклад лекцій, заповнював вакансії, встановлював порядок оплати праці професорів, контролював їхню роботу, організовував диспути, мав право кримінальної юрисдикції над усіма, хто перебував на службі або навчався в університеті.
7 лютого 1483 у Римі Юрій Дрогобич опублікував книгу "Прогностична оцінка поточного 1483 року...", яка є першою відомою друкованою монографією, написаною українцем. У цій книзі, окрім астрологічних прогнозів, були відомості з географії, астрономії, метеорології, філософії, а також зроблено спробу визначити, в межах яких географічних довгот розташовані міста Вільнюс, Дрогобич, Львів тощо. Юрій Дрогобич зазначав у книзі, що населенню християнських країн загрожують великі небезпеки... у зв'язку з пригнобленням князями і панами. Висловив упевненість у здатності людського розуму пізнати закономірності світу.
У бібліотеках Парижа збереглися копії двох астрологічних трактатів Дрогобича, а у Баварській державній бібліотеці в Мюнхені - його прогноз на 1478 рік, переписаний німецьким гуманістом Г.Шеделем. Юрій Дрогобич був не лише успішним вченим, але й знаним організатором науки, підтримував тісні наукові зв'язки з багатьма вченими тогочасної Європи. Серед учнів Юрія з Дрогобича був майбутній видатний астроном Миколай Коперник, автор трактату "Про обертання небесних сфер", що поклав початок нового - геліоцентричного - погляду про будову Сонячної системи.

 

1746 Народився Тадеуш Костюшко,

польський військовий та політичний діяч, учасник війни за незалежність північноамериканських колоній (1775-1783), керівник антиросійського Польського повстання (1794).

 

1906 Департамент поліції Нью-Йорку постановив

використовувати відбитки пальців для ідентифікації злочинців.

 

2004 Почала роботу соціальна мережа Facebook.

Її заснував студент Гарвардського університету Марк Цукерберг.

 

2005 Верховна Рада України затвердила

Юлію Тимошенко на посаді прем'єр-міністра України.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів