1574 У Львові вийшов друком Львівський Апостол,

перша друкована книга в Україні, видана Іваном Федоровичем (Федоровим). Іван Федоров працював над нею у своїй львівській друкарні майже рік, розпочавши роботу 25 лютого 1573.

 

1919 Українська Національна Рада ухвалила

закон про вживання української мови у державних установах.

 

1922 Гульєльмо Марконі розпочав регулярну трансляцію

радіопередач із Ессекса (Англія).

 

1946 У Пенсільванському університеті пройшла демонстрація роботи і пресконференція з приводу створення того, що згодом стали називати першим комп'ютером. Джон Мочлі та Джон Екерт представили "електронний цифровий інтегратор і калькулятор" (Electronic Numerical Integrator and Calculator).

Він займав цілу кімнату, важив близько 30 тон, працював на 18 тисячах вакуумних ламп і призначався для проведення обрахунків артилерійських таблиць стрільби. Незважаючи на свою надзвичайну дороговизну (450 тисяч доларів) і невисоку продуктивність (до 5 тисяч операцій за секунду, менше, ніж швидкодія середнього калькулятора на початку ХХІ століття), ENIAC став етапним моментом у розвитку сучасної комп'ютерної техніки.

 

1969 Роберт Джеффрі Едвардс

із Фізіологічної лабораторії Кембриджського університету вперше здійснив штучне запліднення людської яйцеклітини.


2015 На виконання так званих других "Мінських угод" з терористами, що орудують під російським командуванням на теренах ОРДіЛО, Президент України та верховний головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко віддав наказ припинити вогонь по всій лінії розмежування. Наказ він надав у прямому ефірі. "Віддаю наказ Збройним силам України, Національній Гвардії, підрозділам МВС, підрозділам прикордонної служби, підрозділам Служби безпеки України припинити вогонь о 00.00 15 лютого", - зачитав він.

Загалом за першу добу "тиші" (15 лютого 2015 року) російські терористи завдали 112 ударів по позиціях українських військ, застосовуючи системи залпового вогню, танки та артилерію.
Раніше Порошенко заявляв, що введе воєнний стан по всій Україні, якщо не буде досягнуто миру на Донбасі. Ще раніше, що антитерористичні заходи триватимуть лише кілька днів. Ну а згодом твердив, що альтернативи так званим "Мінським угодам" немає. Точних відомостей про кількість загиблих серед українських військових після "Мінську" немає, але повідомлення про загиблих і поранених продовжують надходити щоденно.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів