1431 У Руані розпочався суд над Жанною д'Арк.

Незважаючи на те, що формально Жанну судила церква за обвинуваченням у єресі, національна героїня Франції перебувала у в'язниці під охороною англійців як військовополонена. Очолював процес єпископ П'єр Кошон, прихильник англійських інтересів у Франції.

 

1613 У Москві Земський собор обрав царем 16-річного Михайла Романова,

представника одного з "великих московських родів", сина митрополита Ростовського Філарета. Рід Романових дав початок царській династії, що правила Московією до 1917 року.

 

1784 Указом цариці Катерини ІІ

порт і фортеця Ахтіар у Криму перейменовані на Севастополь.

 

1835 Народився Михайло Микешин,

український скульптор білоруського походження, художник, графік, автор пам'ятника Богданові Хмельницькому в Києві.

 

1842 Американець Джон Грінау

запатентував швейну машинку.

 

1850 Народився Вікентій Хвойка,

український археолог чеського походження, першовідкривач трипільської та черняхівської археологічних культур.

 

1871 Народився Осип Микитка,

український військовий діяч, генерал-майор УГА.

 

1885 Після 36 років будівництва у столиці США урочисто відкрито пам'ятник першому президенту країни, "батьку держави" Джорджу Вашингтону.

169-метровий мармуровий пам'ятник, збудований за проектом архітектора Роберта Міллса, на момент відкриття був найвищим у світі. Через три роки бажаючим була надана можливість піднятись на вершину споруди за допомогою ліфта або сходів, прокладених у середині пам'ятника.

 

1914 Народився Ейно Ілмарі Юутілайнен,

льотчик-ас ВПС Фінляндії періоду Другої світової війни, здобув 94 підтверджених перемог. Найрезультативніший, після асів Люфтваффе, винищувач.

 

1947 На засіданні Американського Оптичного товариства у Нью-Йорку Едвін Ленд продемонстрував фотоапарат, котрий менш ніж за хвилину сам здійснював зйомку, проявлення і друк чорно-білих фотографій.

Ленд назвав свою фотокамеру Polaroid Land Camera. Під дещо скороченою назвою вона була надзвичайно популярною протягом всієї другої половини ХХ століття. Пік успіху компанії Polaroid припав на 1980-ті роки, але незабаром під тиском виробників цифрової фототехніки вона втратила позиції лідера на ринку.

 

1962 Народився Чарльз Майкл Поланік (Палагнюк),

американський письменник українського походження ("Бійцівський клуб", "Щоденник", "Задуха") і журналіст.

 

2014 21 лютого 2014 року Віктор Янукович підписав з лідерами опозиції Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком та Олегом Тягнибоком "Угоду про врегулювання кризи". З боку Європейського союзу угоду своїми підписами засвідчили міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський та голова департаменту континентальної Європи МЗС Франції Ерік Фурньє. Водночас російський омбудсмен, який представляв російську сторону, Володимир Лукін підписання угоди проігнорував.
Попри те, що Рада Майдану підтримала парафування угоди, учасники Майдану сприйняли підписання опозицією угоди з Януковичем несхвально.

Ввечері 21 лютого на жалобному вічі виступ Віталія Кличка перервав сотник Володимир Парасюк, котрий у своєму зверненні до народу заявив, що "політики не хочуть виконати одну умову - щоб зек [Янукович] пішов геть", а тому висловив ультиматум, підтриманий Майданом: Янукович повинен добровільно скласти президентські повноваження до 10 години 22 лютого.

 

 

Як стало пізніше відомо за даними відеоспостереження підготовка Януковича до втечі розпочалась в Межигір'ї ще 19 лютого, коли між владою та опозицією велись переговори. Впродовж трьох днів там відбувались збір і вивіз цінностей та антикваріату. 21 лютого о 21:24 Янукович особисто проконтролював вивіз речей і таємно покинув Межигір'я, очевидно не плануючи туди повертатись.

 

 

Відправлення вантажних автомобілів з Межигір'я завершилось о 4 годині ранку 22 лютого.
Вбивці Небесної сотні, як і замовники вбиства, винні у прийнятті злочинних політичних рішень та застосуванні проти учасників мирних зібрань вогнепальної зброї, а також винні у прийнятті неправочинних судових рішень, перешкоджанні проведенню мирних акцій, організатори нападів на них тощо досі не покарані, частині з них вдалося полишити країну.


Світлана Мормель
Олекса Янів

 

Фото у заголовку Майстерня "Треті Півні"