1564 Народився Крістофер Марлоу,

англійський поет, драматург ("Трагічне життя доктора Фауста", "Тамерлан Великий", "Мальтійський єврей"); деякі історики мистецтва вважають його справжнім автором творів Шекспіра.

 

1606 Члени експедиції голландської Ост-індійської компанії під керівництвом капітана Віллема Янсзона висадились поблизу сучасного півострова Кейп-Йорк і стали першими європейцями, що досягли Австралії.

Звісно, не обійшлося і без деякої плутанини, звичної для часів Великих географічних відкриттів: Янсзон помилково прийняв відкрите ним узбережжя за частину острова Нова Гвінея і назвав його Нова Зеландія.

 

1616 Інквізиція звільнила Галілео Галілея,

який зрікся своїх поглядів, але нібито заявив: "Та все ж вона обертається".

 

1802 Народився Віктор Гюго,

французький письменник ("Собор Паризької Богоматері", "Трудівники моря", "Людина, яка сміється", "Дев'яносто третій рік"), поет, драматург, теоретик мистецтва.

 

1842 Народився Каміль Фламмаріон,

французький астроном, письменник, популяризатор науки ("Множинність світів", "Жителі інших світів", "Уранія"), основоположник Французького астрономічного товариства (1887).

 

1895 В Огайо (США)

запатентували склодувну машину.

 

1918 Одеса. В ніч на 13 (26) лютого в Одеський готель "Лондон" увірвався загін матросів під проводом комісара Кондратенка, який показав адміністратору мандат за підписом одеського коменданта Гуреєва про те, що "на підставі розпорядження головкому М. Муравйова підлягають знищенню всі запаси вина і міцних напоїв".

Матроси примусили сторожа віддати ключі від погреба, потрощили дорогий посуд, вилили на землю і забрали з собою унікальні напої вітчизняного і зарубіжного виробництва загальною вартістю 125 тис. крб. Сторожі було зауважено, що в разі знайдення після конфіскації ще вина, вона буде розстріляна. Тієї ж ночі до готелю з'явився новий "адміністратор" - рідний брат начальника Одеського надзвичайного штабу Шестопала. Під загрозою розстрілу він вигнав мешканців готелю і оселив там "безквартирних товаришів". За розпорядженням нового адміністратора з кухні до номерів віднесли страви, замовлені раніше іншими постояльцями, вартістю 2 528 крб. 80 коп. Загалом збитки готелю під час панування військ М. Муравйова і Румчемроду в Одесі склали 134 148 крб. Загальна сума збитків, що її зазнала Україна за період окупації не встановлена.

 

1919 За рішенням Конгресу США Великий Каньйон, унікальний гірський масив вздовж ріки Колорадо довжиною 320 кілометрів з практично вертикальними береговиви скелями висотою до 1800 метрів, отримав статус Національного парку.

Перший в світі Національний парк також було засновано в США: сталося це 1 березня 1872 року, коли рішенням Конгресу США в національний парк було засновано в Єлоустоуні. Нині лік територій, що мають статус національних парків у світі йде вже на сотні. В Україні цей статус має понад 40 заповідних територій.1933 Народився Любомир Гузар,

Митрополит УГКЦ, кардинал.

 

1935 Винахідник Роберт Ватсон-Ватт

вперше продемонстрував створений ним радар.

 

1991 Після стогодинної наземної операції союзників вся територія Кувейту була звільнена від іракських військ.

В цей же день президент Іраку Саддам Хусейн оголосив про те, що іракські війська добровільно залишили територію сусідньої держави.

 

1991 На семінарі Європейського центру ядерних досліджень (CERN, Швейцарія) англієць Тім Бернерс-Лі продемострував роботу першого веб-браузера.

Спершу Бернерс-Лі розглядав Веб лише як середовище для обміну інформацією між фізиками університетів всього світу. Проте вже наступного року він модифікував архітектуру Веб і виклав власну версію веббраузера в Інтернеті, а ще за рік, в 1993 році, коли американець Марк Андріссен випустив браузер Mosaic (попередник Netscape-а), Веб став одним з найпопулярніших інформаційних середовищ.

 

2004 Перша реклама щойнозаснованої української Вікіпедії

на українських форумах (форум сайту "Майдан").

 

2004 Парламент Європейського Союзу ухвалив декларацію,

в якій офіційно визнав радянську депортацію чеченського народу 23 лютого 1944 року актом геноциду.


Світлана Мормель
Олекса Янів

 

Фото у заголовку Майстерня "Треті Півні"