1831 Народився Микола Ґе,

знаний у світі український художник ("Таємна вечеря", "Голгофа", "Розп'яття"), майстер портретів, історичних і релігійних полотен, як педагог, він багато викладав в українських художніх школах, допомагав талановитій молоді, фінансово сприяв відкриттю пам'ятника Миколі Гоголю в Ніжині (1881). Освіту здобув у Першій київській гімназії, згодом - у Петербурзькій академії живопису. Завершивши навчання зі здобуттям великої золотої медалі (найвища з можливих оцінок) він дістає можливість полишити підконтрольні московщині терени і продовжити освіту за кордоном імперії. Відвідує Німеччину, Швейцарію, Францію, кілька років проводить в Італії. Повернувшись з подорожі він стає одним із ініціаторів заснування Товариства пересувних виставок. У 1875 році Ґе придбав хутір Іванівський в Чернігівській губернії біля залізничної станції Плиски. Тут для нього зводять одноповерховий дім із художньою майстернею (не зберігся), в якому він оселяється з 1876 року. Відтоді художник значно більше часу приділяє викладанню живопису. Ґе проводив бесіди з учнями Київської малювальної школи Миколи Мурашка, роз'яснюючи їм свої роботи. Відомо, що дехто з учнів також позував для пізніших робіт майстра, зокрема Степан Яремич, згодом визнаний мистецтвознавець і художник, позував, підв'язаний мотузками до імпровізованого хреста, для останньої і найтрагічнішої картини його вчителя - "Розп'яття", яка стала своєрідним реквіємом майстра. Цензура забороняла експонування багатьох творів художника, але "Розп'яття" Ґе імперська цензура заборонила не лише експонувати, але й зберігати на підконтрольних їй теренах. Тому в 1892-1894 роках син художника мусив вивезти ряд картин батька з України. Наразі місцезнаходження цих картин невідоме. "Розп'яття" 1894 року відоме нині мистецтвознавцям лише за чорно-білою фотографією.

 

1875 Народився Володимир Філатов,

український лікар-офтальмолог, організатор і керівник Українського науково-дослідного експериментального інституту очних хвороб та тканиної терапії, автор методу та інструментарію пересадки рогівки на більмо, відкривач явища біогенної стимуляції.

 

1887 Народився Петро Нестеров,

український пілот-ас родом з новгородців, який першим у світі виконав "мертву петлю" (1913). 10 лютого 1914 року Київське Товариство повітроплавання відзначило Нестерова за наукову розробку питання про глибокий крен і за здійснену ним "мертву петлю", присвоївши йому золоту медаль Товариства. Пізніше Київське міське керівництво від імені міста вручило відважному пілотові-новаторові пам'ятний золотий жетон, з яким Нестеров ніколи не розлучався. Загинув Петро Нестеров у одному з повітряномих боїв в ході І Світової війни. Був похований на Аскольдовій могилі в Києві. Після руйнування цвинтаря більшовиками перепохований на Лук'янівському кладовищі.

 

1965 Відбувся перший політ першого у світі широкофюзеляжного транспортного літака АН-22 ("Антей"),

створеного в КБ О. К. Антонова (Київ).

 

1973 Близько двохсот індіаців племені сіу - членів Руху американських індіанців (РАІ) за громадянські права, заснованого в 1968 році, зайняли селище Вудід-Ні в резервації Пайн-Рідж (штат Південна Дакота).

Озброєні вогнепальною зброєю вони взяли в заручники 11 містян, щоб привернути увагу і виразити свій протест проти тогочасної політики щодо корінного населення США. Вундід-Ні - селище, поблизу якого в 1890 році відбувся останній бій між сіу та федеральними військами, коли було вбито більше 300 індіанців, включаючи жінок і дітей. Захоплення Вундід-Ні викликало великий резонанс у США і за її межами; активістів РАІ, які вимагали розслідування порушень американським урядом угод, підписаних з індіанцями, підтримало чимало громадських діячів. Через 71 день вони здались, прийнявши офіційну обіцянку розслідувати всі факти порушень прав індіанців.

 

2014 Війська російського спецназу у військовій формі без розпізнавальних знаків захопили будівлі парламенту і Ради міністрів Криму і вивісили над ними російські прапори.

Розпочалася військова агресія Російської Федерації проти України.

 

2014 Верховна Рада призначила

Арсенія Яценюка прем'єр-міністром України.

 

2015 В Москві біля Кремля застрелений один з головних лідерів політичної опозиції путінському режиму,

колишній віце-прем'єр уряду Росії Борис Нємцов.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів