1802 У Відні опублікована

"Місячна соната" Бетховена.

 

1847 Народився Олександр Белл,

американець шотландського походження, вчений і винахідник телефону, запатентував його в 1876, пізніше експериментував з фонографом. Белл був одним із засновників Національного географічного товариства, яке донині видає журнал "National Geographic".

 

1861 В Україні під російською займанщиною

імператором Олександром II скасовано кріпацтво.

 

1866 Засновано

Національну парламентську бібліотеку України.

 

1918 У Брест-Литовську

підписаний Брестський мир.

 

1919 Народився Олексій Погорєлов,

український математик, академік НАН України. Його підручник з геометрії, запроваджений у масову школу в 1982 році, знайомий багатьом поколінням учнів не лише українських шкіл - за цим підручником і досі навчаються діти кількох країн, що утворилися на уламках СРСР. Завдяки фундаментальним результатам Погорєлова українська школа з геометрії займала в другій половині ХХ століття провідне місце у світі.

 

1924 Турецька Національна асамблея скасувала Османську династію,

відмінила халіфат і інші релігійні органи влади і заснувала комісаріат, що опікувався запровадженням світських навчальних закладів.

 

1931 Президент Гувер затвердив рішення Конгресу США вважати вірш "Зоряно-смугастий прапор" офіційним гімном США.

Його текст був написаний в 1814 році Френсисом Скоттом Кі. Автор, 35-річний адвокат і за сумісництвом поет-аматор, написав цей текст після того, як став свідком обстрілу Форту Мак-Генрі в Балтіморі британськими кораблями в період війни 1812 року. Невдовзі вірш став піснею на мотив британської застільної мелодії To Anacreon in Heaven і набув популярності серед американців. Пісня стала офіційно використовуватися в Військово-морських силах США (1889), потім в Білому Домі (1916), а в березні 1931 року резолюцією Конгресу була оголошена національним гімном.

 

 

Пісня має 4 куплети, але нині лише перший з них є широко відомим. Окрім "канонічної" версії існує досить багато реміксів на пісню, найвідомішими з них є записи Вітні Х'юстон, Джиммі Хендрикса і U2.

 

1991 У Латвії та Естонії відбулися референдуми,

більшість учасників яких висловилася за вихід цих республік зі складу СРСР.


Світлана Мормель
Олекса Янів