321 Указом римського імператора Константина

неділю оголошено вихідним днем.


1876 29-річний американський винахідник Александр Грехем Белл отримав патент на телефон.

Його право на цей винахід неодноразово оскаржувались іншими винахідниками, проте судові рішення неодмінно виносились на користь Белла.


1850 Народився Томаш Масарик,

чехословацький громадський і політичний діяч, перший президент Чехословаччини (1918-1935 рр.).


1856 Народився Порфирій Мартинович,

український живописець, графік, фольклорист та етнограф. З'явився на світ майбутній художник у селі Стрюківці Костянтиноградського повіту Полтавської губернії (тепер Красноградський район Харківської області) в родині земського службовця. Освіту здобував у харківській гімназії, а 1873 року на «відмінно» складав іспити і був зарахований на перший курс Петербурзької Академії мистецтв. Навчався разом з українськими художниками С. Васильківським, М. Самокишем, О. Сластьоном. Ще зі студентських часів, зокрема під час літніх вакацій 1874-1880 років Порфирій Мартинович мандрує селами і містечками Полтавщини, Харківщини та Чернігівщини, збирає унікальні етнографічні матеріали, невтомно замальовує типи традиційного українського побуту, творить високохудожні роботи - портрети, картини, ескізи. До золотого фонду українського та світового мистецтва увійшли десятки унікальних робіт визначного художника. Серед них - «Кобзар Іван Кравченко (Крюковський)» (1876), «Оксана Бурштримиха» (1875), «Петро Тарасенко» (1875), «Кобзар Тихон Магадин із села Бубни» (1876), «Кобзар Хведір Гриценко (Холодний)» (1875), «Чумак Мигаль з Вереміївки» (1880), «Голова дівчини» (1877), ілюстрації до народних пісень, до думи «Про трьох братів Озівських» (1876), до книги І.Котляревського «Енеїда» (1873-1874) та інші.
1932 Народився Володимир Дахно, український кінорежисер і художник-аніматор. Працював у Творчому об'єднанні художньої мультиплікації студії "Київнаукфільм" як художник-мультиплікатор, а згодом як режисер. Створив 23 стрічки, зокрема - серію "Козаки" і не менш знамениту екранізацію "Енеїди" (1991 року).


1992 Після повалення президента Звіада Гамсахурдіа в Тбілісі оголошено про створення нового органу влади - Державної ради, головою якої став

колишній глава Компартії Грузії Едуард Шеварнадзе.


1993 Верховний суд США прийняв рішення, за яким пародії на оригінальні роботи не є порушеннями авторських прав

 

і не потребують отримання ліцензій чи дозволів від власників таких прав.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів