1775 Народився Василь Анастасевич,

український бібліограф, книгознавець, письменник і перекладач. Народився в Києві. Навчався у Києво-Могилянській академії, де дійшов до філософського класу (1793). Був учнем Іринея Фальковського, брав участь у діяльності Вільного піїтичного товариства, яке той організував. Бібліографічну діяльність розпочав 1811 року виданням журналу "Улей" який виходив у 1811-1812 роках. Його теоретична стаття "Про бібліографію" в цьому журналі поклала початок теорії бібліографії в Україні. Анастасевич - автор ряду бібліографічних праць, які є цінними посібниками для вивчення українського друкарства XVIII - початку XIX століть. В статтях Анастасевич на літературні та історичні теми є матеріали з історії та етнографії України.

 

1863 Народився Володимир Липський,

український учений, ботанік, у 1922-1928 роках президент Національної академії наук України.

 

1920 Київ. Відбулися урочистості з нагоди 25-річчя громадської і творчої діяльності літературознавця Сергія Єфремова (1876 - 1939).

Ювілейний комітет влаштував святковий обід у приміщенні Українського наукового товариства, на якому виступили Петро Стебницький, Михайло Зеров, академік Агатангел Кримський повідомив ювіляра про присудження йому ступеня доктора українського письменства honora causa; ухвалено рішення про утворення редакційної комісії для видання двох збірок на честь ювіляра. Через 10 років Єфремов стане одним з 45 звинувачуваних у справі Спілки визволення України, судовий процес у якій розпочався 9 березня 1930 року на сцені Харківського оперного театру.

 

1938 У ніч на 12 березня німецькі війська окупували Австрійську Республіку

і було оголошено про "аншлюс" обох держав.

 

1941 США почали надавати допомогу

воєнними матеріалами союзникам по антигітлерівській коаліції.

 

1985 На пленумі ЦК КПРС

Михайла Горбачова обрали Генеральним секретарем ЦК КПРС.

 

1990 На своєму першому засіданні новообрана Верховна Рада Литовської РСР

ухвалила Акт про відновлення незалежності Литви.

 

2010 Після оголошення голови Верховної Ради України Володимира Литвина про формування та реєстрацію в апараті Верховної Ради коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи" (235 осіб, за участю Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина та окремих депутатів-"тушок") уряд Юлії Тимошенко відправлений у відставку.

Головою нового уряду призначено Миколу Азарова. Також затверджено склад нового Кабміну, в якому міністром освіти став Дмитро Табачник.


Світлана Мормель
Олекса Янів