1830 У Варшаві відбувся

дебют 20-річного Фредеріка Шопена.

 

1834 Народився Готліб Даймлер,

німецький інженер, творець першого мотоцикла.

 

1847 У селі Крячківка на Полтавщині народився Хведір Вовк,

український вчений, етнограф та антрополог. Після завершення навчання у Ніжинській гімназії, вступив до Новоросійського університету, пізніше перейшов на природничий відділ Київського університету св. Володимира, де вивчав хімію, ботаніку, зоологію, порівняльну анатомію, анатомічну антропологію. В цей час стає членом київської Громади. Бере участь в організації недільних шкіл, виданні літератури українською мовою, збиранні етнографічних матеріалів, діяльності Південно-західного відділу Російського географічного товариства. У 1874 році бере участь в організації та діяльності III Археологічного з'їзду. Через переслідування 1879 року був змушений надовго виїхати за кордон. Вивчав етнографічні матеріали в різних країнах Європи. З 1887 року оселився у Парижі. Його докторська дисертація "Скелетні видозміни ступні у приматів та в людських расах", написана 1900 року була відзначена великою золотою медаллю Брока від Паризького Антропологічного товариства, а також принесла вченому науковий ступінь доктора природничих наук у Сорбонні. Федір Вовк став одним з організаторів легендарної всесвітньої виставки в Парижі в 1900 році. Основний внесок у розвиток науки - дослідження, присвячені українській етнографії.

 

1865 Народився Габріель Нарутович,

перший президент Польщі (1922).

 

1874 Народився Августин Волошин,

український громадський і політичний діяч, священик, президент Карпатської України (1939), перед тим - прем'єр-міністр (із 1938 р.). Помер у Лефортівській в'язниці в Москві 1945 р. Герой України (2002).

 

1881 Народився Вальтер Гесс,

швейцарський фізіолог, дослідник мозку, Нобелівський лауреат (1949).

 

1891 Народився Матвій Манізер,

скульптор, віце-президент Академії мистецтв СРСР, автор пам'ятника Шевченкові в Харкові.

 

1906 У Російській імперії

дозволене створення профспілок.

 

1940 У СРСР випробували перший танк Т-34,

наймасовіший середній танк періоду Другої світової війни, був основним танком радянської армії до першої половини 1944, коли на зміну йому прийшов танк модифікації Т-34-85. Розроблений конструкторським бюро танкового відділу Харківського заводу під керівництвом М. І. Кошкіна.

 

1960 В Японії вперше в продаж надійшли фломастери.

Того ж року вони були вперше завезені до Європи, набувши широкого розповсюдження.

 

1969 Голда Меїр, уродженка Києва,

обрана прем'єр-міністром Ізраїлю.

 

1995 Верховна Рада України після ескалації напруженості на півострові скасувала посаду президента Криму

(її обіймав проросійський політик Юрій Мешков).


Світлана Мормель
Олекса Янів