1556 В Оксфорді спалили архієпископа Кентерберійського Томаса Кранмера

- одного з батьків англійської Реформації, який переклав Біблію англійською мовою.

 

1804 Французький парламент затвердив "Кодекс Наполеона"

- кодекс цивільного права Франції, розроблений групою правників на чолі з Жаном Порталісом. Кодифікаційна комісія Державної ради при розробці кодексу уклала компіляцію, базовану на французьких правових звичаях та римському праві, врахувавши зміст королівських актів, революційних законів, судової практики та досвід інших європейських країн. З невеликими змінами "Кодекс Наполеона" діє у Франції та її заморських територіях і донині.

 

1806 Народився Беніто Хуарес Гарсія,

мексиканський політичний діяч, президент Мексики (1861-1872), перший мексиканський президент з індіанським корінням, національний герой Мексики: уславився у ході боротьби проти французів і їхнього маріонеткового імператора Максиміліана.

 

1862 Народився Микола Пимоненко,

український художник-живописець, академік живопису Петербурзької Академії мистецтв, Член Паризької інтернаціональної спілки мистецтв і літератури, автор багатьох картин на сільську та міську тематику.

 

1870 Народився Олександр Лотоцький,

український письменник, видавець, політичний та громадський діяч, вчений. Співзасновник видавництва "Вік", ініціатор рішення Російської Академії наук "Об отмене стеснения малорусского печатного слова" 1910 року. Член уряду УНР в екзилі, засновник та директор Українського Наукового Інституту у Варшаві (1930-1938). Діяльність Інституту була присвячена майже винятково українознавству і виявлялася головним чином у науково-видавничій справі; майже всі праці виходили українською мовою (деякі польською та французькою). Інститут плекав переважно ті ділянки української науки, які не мали змоги вільно розвиватися в УРСР. Він видав серію праць і джерел з історії України. Низку студій було присвячено тогочасним відносинам в УРСР - демографічним (збірки "Українська людність СССР" і "Статистичні таблиці українського населення СССР за переписом 17. 2. 1926 p.") та економічним (збірки "Сучасні проблеми економіки України", "Праця в УССР" В. Садовського та ін.). Загалом Український науковий Інститут видав понад 70 томів різних публікацій (у тому числі 54 томи "Праць"). Це була наукова продукція більша, ніж будь-якої іншої наукової установи на Західній Україні й на еміграції.

 

1889 Народився Олександр Вертинський,

український естрадний співак, поет, композитор.

 

1961 На сцені ліверпульського "The Cavern Club" відбувся перший виступ гурту "Бітлз",

який грав на розігріві у групи "Bluegenes".

 

1999 Після 478-годинної подорожі Бертран Пікар і Брайан Джонс

стали першими людьми, що облетіли Землю на повітряній кулі.

 

2014 У Брюсселі відбулося підписання політичного розділу Угоди про асоціацію ЄС-Україна.

Підписи під екземплярами документів поставили прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, голова Європейської Ради Герман ван Ромпей, глава Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу й керівники 28 країн Європейського союзу.


Світлана Мормель
Олекса Янів