1483 Народився Рафаель Сантіс,

видатний італійський художник і архітектор. Дата народження приблизна.

 

1592 Народився Ян Амос Коменський,

чеський педагог-гуманіст, громадський діяч, основоположник педагогічної науки, письменник ("Велика дидактика", "Материнська школа", "Світ чуттєвих речей в картинках").

 

1709 Народився Олексій Розумовський,

московитський граф, генерал-фельдмаршал. Син українського козака Григорія Розума та Наталі Демешки, який починав кар'єру на Московщині як півчий у придворному хорі. Учасник перевороту 1741 року. Таємний чоловік імператриці Єлизавети Петрівни (вінчання відбулося у 1742 році). За активної участі Розумовського у 1745 році відновлено Київську митрополію, а через два роки проголошено царську грамоту про обрання гетьманом його брата Кирила.

 

1750 Народився Себастьян-Франсіско де Міранда,

керівник боротьби за незалежність іспанських колоній у Південній Америці. Революціонер, національний герой Республіки Венесуела. Автор прапора Венесуели.

 

1862 Народився Арістид Бріан,

французький політичний і державний діяч, який 11 разів обіймав посаду прем'єр-міністра. Лауреат Нобелівської премії миру (1926).

 

1897 Народився Микола Сціборський,

український політичний діяч, діяч УНР, полковник, визначний діяч ОУН, публіцист і теоретик українського націоналізму.

 

1910 У Марселі здійнявся в повітря

перший у світі гідроплан.

 

1917 Вперше засіданням Центральної Ради

керував її новообраний голова Михайло Грушевський.

 

1918 Почало роботу

Українське телеграфне агентство.

 

1925 Народився Дмитро Гнатюк,

український оперний співак (баритон), головний режисер Національного академічного театру опери і балету ім. Шевченка (з 1988 року), народний артист України. Був також народним депутатом від партії „Батьківщина".

 

1928 Народився Збігнєв Бжезинський,

американський соціолог, державний діяч, помічник президента Картера з національної безпеки (1977-1981), основний розробник американської політики в галузі прав людини в 1970-80-х роках.

 

1933 Народився Юрій-Богдан Шухевич,

син командувача УПА, український політичний і громадський діяч, член Української Гельсінської групи, Герой України.1936 Народився Маріо Варгас Льоса,

перуанський письменник, нобелівський лауреат 2010 року.

 

2006 Більше мільйона членів профспілок, студентів і безробітних вийшли на вулиці в Франції на знак протесту проти запропонованого урядом Жака Ширака закону Про першу трудову угоду,

який був направлений на підвищення мобільності на ринку праці, але ставив молодих працівників у залежність від свавілля роботодавців.

 

2008 Українська Вікіпедія

сягнула межі в 100 000 статей.

 


Світлана Мормель
Олекса Янів