Сьогодні День сміху. Цілком очевидно, що проголошено його саме в цей день на честь дня народження у 1809 році Миколи Гоголя,

прозаїка і драматурга, автора неперевершених "Вечорів на хуторі біля Диканьки".

 

1578 Народився Гарвей Вільям,

англійський лікар, засновник сучасної фізіології та ембріології.

 

1875 Англійська газета "Таймс" перша у світі опублікувала тижневий прогноз погоди.

Відтоді жартів про синоптиків побільшало.

 

1889 В Чикаго з'явилась в продажу перша у світі посудомийна машина,

створена Джозефіною Кокрейн.

 

1890 Бельгійський емігрант Шарль ван Деполь

отримав в США патент на перший тролейбус.

 

1960 З мису Канаверал (США) запущено

перший у світі метеорологічний супутник Землі "Тірос-1".

 

1971 Народився Вахтанг Кіпіані,

український журналіст, публіцист.

 

1976 Засновано Apple, американську технологічну компанію,

нині з офісом у Купертіно, Каліфорнія, яка проектує та розробляє побутову електроніку, програмне забезпечення та онлайн-сервіси.
Apple було засновано в Каліфорнії Стівом Джобсом, Стівом Возняком та Рональдом Уейном, які зібрали в середині 1970-х свій перший персональний комп'ютер на базі процесора MOS Technology 6502 - Apple I. Продаж розпочався в липні 1976 року за ціною $666.66 (за нинішнім курсом приблизно $2,5 тис.).
Apple I був не першим комп'ютером, який програмувався. Право першості належало комп'ютеру Altair 8800, який був створений аматором і розповсюджувався через каталоги у 1974 році. Однак, Альтаїр не був технічно кваліфікований як "персональний комп'ютер", адже не давав можливості накопичувати та викликати дані за допомогою програм користувача.
Справжню відомість приніс засновникам компанії Apple II, який, випущений 16 квітня 1977, наприкінці 1970-х та на початку 1980-х років був найпоширенішим у світі персональним комп'ютером свого часу.
До пристроїв, що розробляються компанію нині належать смартфон iPhone, планшет iPad, персональний комп'ютер Mac, портативний медіа-плеєр iPod і розумний годинник Apple Watch.

Наразі Apple найбільша у світі компанія в області інформаційних технологій за виручкою, найбільша у світі технологічна компанія за обсягом активів і третій найбільший у світі виробник мобільних телефонів.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів