1583 Народився Гуго Гроцій,

голландський правник, державний діяч, один з основоположників міжнародного права. Здобувши ступінь доктора права у віці 15 років Гроцій не мав успішної політичної кар'єри на батьківщині - він був заарештований та ув'язнений за політичними мотивами і більшу частину свого життя провів як вигнанець у Франції та Швеції. За свою довгу політичну кар'єру Гроций встиг випробувати себе у багатьох ролях. На основі здобутого досвіду він сформував положення про права посла, які почасти є загальноприйнятими і понині.
Його трактат "Про право війни і миру" витримав більше півсотні перевидань вже по смерті автора і саме ця праця вважається першою в світі роботою, де було обґрунтовано саму ідею міжнародного права і сформовано перші його теоретичні положення.

 

1651 Народився Еренфрід Вальтер Фон Чирнхауз,

німецький філософ, математик, експериментатор, винахідник європейської білої порцеляни.

 

1710 В Англії набрав сили прийнятий у 1709 році закон про авторське право - перший у світі.

Саме уявлення про авторське право з'явилося значно раніше, щоправда стосувалося воно охорони лише винаходів та корисних моделей. Зокрема, ще у 1474 у Венеції було запроваджено закон про охорону винаходів, який став першим у світі законом з патентного права.

 

1847 Народився Джозеф Пулітцер,

американський журналіст, видавець, засновник журналістської Пулітцерівської премії. По своїй смерті він заповів 2 мільйони доларів для заснування при Колумбійському університеті школи журналістики і створення щорічної премії для кращих журналістів.

 

1881 Народився В'ячеслав Прокопович,

український громадський, політичний, державний діяч, педагог, історик, публіцист, член Центральної Ради, голова Ради народних міністрів Директорії УНР, виконуючий обов'язки Президента УНР в екзилі, автор наукових досліджень із історії Києва та сфрагістики.

 

1898 Народився Патріарх Мстислав (Скрипник),

український громадський та церковний діяч.

 

1925 Вперше опублікований

роман Скотта Фіцжеральда "Великий Гетсбі".

 

1927 Народився Маршалл Воррен Ніренберг,

американський біохімік і генетик, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини 1968 року за розшифровку генетичного коду.

 

2010 Під Смоленськом в авіакатастрофі загинув президент Польщі Лех Качинський та цілий ряд польських високопосадовців, громадських діячів та священників (загалом 97 осіб).


Делегація, що мала вшанувати пам'ять польських громадян, знищених радянською владою під Катинню, вилітала з Варшави до Смоленська вранці 10 квітня. Під час посадки, близько 10 години ранку за київським часом, літак Ту-154М за нез'ясованих обставин впав з малої висоти і розбився.

Невдовзі з Москви повідомили, що жоден з людей, що перебували на борту, не вижив. Обставини катастрофи викликали багато питань. В 2014 році суд Варшави прийняв рішення щодо поновлення розслідування причин та обставин трагедії.

Протягом останніх років прокуратура Польщі значно просунуоась в розслідуванні катастрофи: неспростовні факти доводять: президентський літак декіла разів навмисно підривали - тобто ворог як завжди у Москві.

 

Світлана Мормель
Олекса Янів