1772 Народився Фрідріх Арнольд Брокгауз,

німецький видавець, засновник однойменного видавництва (Амстердам, 1805), що протягом наступних двох століть друкувало одну з найпопулярніщих у світі енциклопедій.

 

1904 Військове міністерство США розпочало будівництво Панамського каналу,

перші роботи з прокладання якого почались ще в 1881 році. Воно тривало понад 10 років силами 70 тисяч робітників і обійшлось у 400 мільйонів доларів.

 

1918 У Кореневі (Курщина, нині терени контрольовані Москвою) на переговорах між представниками німецьких і українських військ та військ Російської СФРР були укладені умови перемир'я на ділянці фронту Рильськ-Суджа.

Передбачалося встановлення демаркаційної лінії і десятикілометрової нейтральної смуги. За умовами перемир'я тут заборонялися великомасштабні воєнні дії, перехід нейтральної смуги охоронними та розвідувальними патрулями, реквізиція продовольчих запасів тощо.

 

1932 Аль Капоне засуджений Федеральним судом

на 11 років за порушення податкового законодавства.

 

1945 Оприлюднена Декларація Проводу ОУН (бандерівської) після закінчення Другої світової війни,

яка містила заклик продовжувати боротьбу, покладаючись на власні сили, накреслювала широку програму і тактику дій. Намічено перейти до вужчих форм підпільної боротьби, щоб убезпечити себе від значних втрат, створити умови для можливості розвитку руху опору, зміцнення й розбудови конспіративної мережі.

 

1959 Одночасно в Лос-Анжелесі і Нью-Йорку

відбулось перше вручення нагород "Греммі" кращим музикантам 1958 року.

 

1972 Екологічна організація "Не робіть хвилю", заснована в Канаді в 1971 році у звязку з випробуваннями атомної зброї на Алясці,

реорганізована у фонд "Грінпіс".

 

1979 Маргарет Тетчер стає прем'єр-міністром Великобританії,

першою й поки єдиною жінкою-прем'єром Великобританії.

 

1982 Українці Сергій Бершов та Михайло Туркевич

здійснили перше в історії нічне сходження на Еверест.

 

1990 Верховна рада Латвійської РСР

прийняла декларацію про відновлення державної незалежності Латвійської республіки.

 

1992 Президент Леонід Кравчук видав Указ про створення Книги пам'яті України. За роки діяльності Книги було підготовано понад 400 томів. Серед них: 254 томи "Книги Пам'яті України" з персоналіями понад 6 мільйонів загиблих захисників України, 140 томів "Книги Скорботи України" з персоналіями загиблих мирних мешканців України тощо. Кожен з цих томів зберігав пам'ять України, пам'ять про українців у збройних конфліктах у ХХ столітті.

Нині Книга пам'яті виселена з приміщення, яке вона займала у Києві, а майно установи вилучене державними судовими виконавцями. Єдина державна установа, основною функцією якої є збирання інформації про долі українців у боротьбі за волю України, про героїчні вчинки і про болісні втрати, практично знищена.

 

1994 Депутати Європейського парламенту проголосували за

повноправне членство Фінляндії, Норвегії, Австрії і Швеції в Європейському Союзі з 1 січня 1995 року.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів

 

Сподобалося? Поширюйте!
Або напишіть нам про свої враження за адресою: [email protected]
чи підтримайте проект фінансово: 
4149437837681640 (картка Приватбанку, з приміткою "Щоденник української Кліо")
U575137219187 (WebMoney)