1642 Французький офіцер Поль Шомеді де Мезонне заснував Монреаль.

Нині Монреаль - одне з найбільших міст Канади і найбільше місто провінції Квебек, а також четверте за розмірами франкомовне місто світу (після Парижа, Кіншаси та Абіджану).

Острів, на якому розташоване місто, було відкрито французом Жаком Картьє у 1535 році: французький мореплавець назвав гору в центрі острова "Монреаль", на честь короля Франції (старофранцузькою мовою Mont réal означає "королівська гора"). Тоді ж на острові вже існувало індіанське селище Ошлага (фр. Hochelaga) - зараз так зветься один з міських районів Монреаля.

 

1836 Народився Джозеф Норман Лок'єр,

англійський астрофізик; вивчаючи хромосферу Сонця відкрив новий елемент - гелій, котрий на Землі був знайдений Вільямом Рамзаєм через 27 років. У 1869 році заснував нині широко відомий загальнонауковий щотижневий журнал Nature і був його редактором до кінця життя.

 

1846 Бельгійський майстер Адольф Сакс

запатентував саксофон.

 

1861 Перше у світі туристичне бюро відправило в поїздку

першу у світі туристичну групу (з Лондона в Париж).

 

1916 В Англії вперше у світі

здійснений перехід на літній час.

 

1924 У Празі (Чехословаччина) засновано

українське видавниче товариство "Сіяч".

 

1934 В Аргентині вийшов

перший номер української газети "Наш клич".

 

1950 Народився Янез Дрновшек,

другий президент Словенії.

 

1950 Народилась Валерія Новодворська,

політик, публіцист, журналіст, дисидент.

 

1973 У Сенаті США розпочалися слухання Вотергейтської справи, пов'язанної із незаконним проникненням і підслуховуванням у штаб-квартирі Демократичної партії у вашингтонському готелі "Вотергейт", санкціонованим вищим керівництвом правлячої Республіканської партії і виявленим у червні 1972 року.

Результатом розслідування стала добровільна відставка у серпні 1974 року Річарда Ніксона з поста президента США, перший і наразі єдиний випадок в історії країни.

 

1991 Англійський вчений Тім Бернерс-Лі, пpацюючи в Європейському центрі ядерних досліджень (CERN, Швейцарія), представив архітектру мережі World Wide Web (WWW)

і продемонстрував її роботу на комп'ютерах CERN. Через два місяці, 6 серпня, за адресою info.cern.ch запрацював онлайн перший у світі вебсайт.

 

1995 Жак Ширак став президентом Франції.

Він провів у Єлисейському палаці наступні 12 років, другий по тривалості період після Франсуа Міттерана.

 

1997 Закінчилась перша офіційна українська антарктична експедиція.

Вона проходила на станції "Фарадей" на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу, яку Україні в 1996 році передала Великобританія. 6 лютого 1997 року на ній було вперше піднятий український прапор. Перейменована у "Академік Вернадський", станція працює і понині.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів

 

Сподобалося? Поширюйте!
Або напишіть нам про свої враження за адресою: [email protected]
чи підтримайте проект фінансово: 
4149437837681640 (картка Приватбанку, з приміткою "Щоденник української Кліо")
U575137219187 (WebMoney)