1668 У шведському місті Лунд заснували університет.

Нині Лундський університет - друга найстаріша висока школа в межах сучасної Швеції і одина із найдавніших високих шкіл у Європі.

 

1824 У Парижі вийшла перша і єдина наукова робота 28-річного французького військового інженера і фізика Саді Карно "Роздуми про рушійну силу вогню і про машини, здатні розвивати цю силу".  

Ця робота вважається основоположною в термодинаміці. У ній було проведено аналіз існуючих на той час парових машин,  виведено умови, за яких ККД досягає максимального значення (у парових машинах того часу ККД не перевищував 2%), запроваджені основні поняття термодинаміки. Помер Карно в 1832 році від холери. За тодішніми правилами боротьби з епідемією все його майно, в тому числі і папери, було спалено. Таким чином, його наукова спадщина була втрачена. Вцілів лише один записник - у ньому зокрема було сформульовано Перший закон термодинаміки.

 

1849 Американець Льюїс Хаслетт

запатентував аналог сучасного протигаза.

 

1897 Швейцарець Карл Елзенер, виробник хірургічного обладнання, запатентував армійський ніж, який суміщав викрутку, шило, відкривачку для консервів, складаний ніж та штопор.

Подібні армійські ножі тоді вже були широко розповсюджені, але швейцарський аналог відрізнявся високою якістю і наявністю штопора. Цю особливість швидко оцінили офіцери і хоча "офіцерська" модифікація ножа не увійшла до штатного армійського спорядження, його почали купувати за власні гроші. Нині, після багатьох удосконалень, винахід Карла Елзенера відомий як Швейцарський армійський ніж.

 

1929 Народилась Анна Франк,

дівчинка з Амстердама, що увійшла в історію як авторка щоденника, який вела два роки, допоки вся її родина переховувалась від нацистів.

 

1931 Американський гангстер Аль Капоне був засуджений до 10 років позбавлення волі за несплату податків.

Разом з ним за грати потрапили понад 50 душ його поплічників. Такими були результати діяльності спеціального агента міністерства фінансів США Еліота Несса та його команди "Недоторканих". Від дня, коли Еліот Несс вперше зібрав команду до дня суду над Аль Капоне минуло менше двох років. Детальніше про Еліота Несса та історію його протистояння з Аль Капоне.

 

1964 Рада Міністрів УРСР заснувала чотири наукові премії

імені видатних вчених України: Миколи Крилова - з математики, Євгена Патона - з техніки, Льва Писаржевського - з хімії, Василя Юр'єва - з біології.

 

1975 Створено

 

Державний історико-архітектурний заповідник у Львові.

 

1994 Австрія референдумом

ухвалила рішення про вступ до Європейського союзу.

 

1999 У Приштину (столицю Косово) ввійшли миротворчі загони НАТО під командуванням британського генерала Майкла Джексона.

В аеропорту "Слатина" у них виникла сутичка з 200 російськими військовими, які незадовго перед тим несподівано захопили територію аеропорту.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів

 

Сподобалося? Поширюйте!
Або напишіть нам про свої враження за адресою: [email protected]
чи підтримайте проект фінансово: 
4149437837681640 (картка Приватбанку, з приміткою "Щоденник української Кліо")
U575137219187 (WebMoney)