1865 Народився Антоній Попель,

польський скульптор, один із провідних львівських скульпторів кінця XIX - початку XX століття.

 

1865 Народився Вільям Батлер Єйтс,

ірландський поет, драматург, лауреат Нобелівської премії з літератури (1923).

 

1874 Народився Марко Черемшина (Іван Семанюк),

український письменник і громадський діяч.

 

1928 Народився Джон Форбс Неш,

американський математик, людина, яка ще за життя стала легендою далеко за межами кола колег-математиків, вчений, який розробив основи теорії "ігор з не нульовою сумою", математик, життя якого стало основою художнього фільму "Ігри розуму",

що зібрав цілу низку найпрестижніших кінонагород, в тому числі 4 "Оскари".

 

1955 У СРСР опубліковано повідомлення про відкриття родовища алмазів в Якутії

- кімберлітової трубки "Мир".

 

1983 На ринок в США надійшов перший серійний мобільний телефон. Пристрій виробництва компанії "Motorola" важив майже 800 грамів.

Перший в світі дзвінок з апарату стільникового зв'язку було зроблено майже на десять років раніше, його конструктором Мартіном Купером, американським інженером та фізиком, членом Національної інженерної академії США, що народився в 1928 році в Чикаго в сім'ї єврейських емігрантів з України.

Працюючи в компанії "Motorola", Купер займався вдосконаленням автомобільної радіотелефонної мережі. На початку 1970-х Купер зайняв пост керівника відділу, відповідального за автомобільну телефонію. Саме тоді Купер висловив ідею, що розмір мобільного телефона потрібно зменшити до такого, щоб люди могли носити його з собою в руці. Проблему конфлікту близьких по частотах каналів, а також полегшення конструкції намагалися вирішити кілька фірм, але на початок 70-х років XX століття ніхто в цьому не досяг успіху.

Початок нової епохи в галузі телекомунікацій було покладено 3 квітня 1973 року в компанії "Motorola", коли Мартін Купер здійснив перший в історії дзвінок по стільниковому телефону.

Стоячи навпроти готелю "Гілтон" на Шостій авеню в Нью-Йорку, Купер подзвонив голові дослідницького відділу компанії Bell Laboratories Джоелу Енгелю, що знаходився на прес-конференції в будівлі готелю. Цей телефонний дзвінок зробив революцію в сфері мобільних комунікацій, закріпивши за Купером звання батька мобільного телефону. Телефон мав назву "DynaTAC 8000X", його  вага становила 1,15 кілограма, а довжина - 22 з половиною сантиметри, акумулятора вистачало лише на 20 хвилин розмови.

 

1983 Американський космічний зонд "Піонер-10"

перетнув орбіту Нептуна і став першим витвором людини, що покинув межі Сонячної системи.

 

 

Світлана Мормель

Олекса Янів

 

Сподобалося? Поширюйте!
Або напишіть нам про свої враження за адресою: [email protected]
чи підтримайте проект фінансово: 
4149437837681640 (картка Приватбанку, з приміткою "Щоденник української Кліо")
U575137219187 (WebMoney)