1542 Для боротьби із протестантизмом

Папа Римський Павло III заснував інквізицію.

 

1545 В акті ревізії Кременецького замку

вперше згадуються села Андруга, Білозірка, Великий Кунинець, Великі Бережці, Гнидава, Грибова, Дунаїв, Кобилля, Кокорів, Комарин, Коржківці, Крутнів, Кушлин, Лішня, Людвище, Мала Іловиця, Мала Карначівка, Малі Вікнини, Млинівці, Рибча, Розтоки, Тилявка, Угорськ, Шпиколоси, які нині належать до Кременцького району.

 

1816 Народився Пауль Юліус Ройтер (Ізраїль Беєр Йосафат),

засновник британського інформаційного агентства Reuters (1850).

 

1831 Відбулася коронація Леопольда I,

першого короля Бельгії.

 

1899 Народився Ернест Хемінгуей,

американський письменник.

 

1906 Народилась Олена Теліга,

українська поетеса, літературний критик, діяч української культури.

 

1907 Народився Олег Ольжич (справжнє ім'я Олег Кандиба),

український поет, археолог і політичний діяч (загинув у концтаборі Заксенгаузен).

 

1936 У швейцарському місті Монтре представники Туреччини, Великобританії, Франції, Болгарії, Румунії, Греції, Югославії, СРСР, Австралії і Японії підписали конвенцію, яка відновила суверенітет Туреччини над протоками з Чорного в Середземне море.

Конвенція Монтре зберігає за торговими суднами всіх країн свободу проходу через протоку як в мирний, так і у військовий час, проте встановлює ряд обмежень щодо проходу військових кораблів.

 

1960 На Цейлоні (нині - Шрі-Ланка) уряд очолила Сірімаво Бандаранаїке,

перша у світі жінка, що зайняла пост прем'єр-міністра країни. Всього вона тричі призначалась на цей пост - у 1960-65, 1970-77 і 1994-2000 роках.

 

2007 У Великобританії у видавництві "Блумсбері Паблішинг" вийшла друком сьома і остання книга циклу про Гаррі Поттера письменниці Джоан Роулінг.

Протягом першої доби від момент релізу книги у Великій Британії та США було продано рекордні одинадцять мільйонів примірників. Українською книга "Гаррі Поттер і смертельні реліквії" вийшла 25 вересня у видавництві "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" і стала першим у світі перекладом цієї книги.

 

2011 Закінчився останній політ багаторазового транспортного космічного корабля "Атлантіс",

який експлуатувався з 1985 року і здійснив 33 польоти. Після завершення експлуатації шатл передали музею в Космічному центрі імені Кеннеді на мисі Канаверал.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів