1299 Осман Газі бен Ертугрул (Осман І) проголосив незалежність свого князівства від Конійського султанату.

Держава у північно-західній Анатолії

стала основою для нової імперії, яка прийшла на зміну Візантії після її падіння в 1453 році, і поглинула численні держави в Південно-Східній Європі, Західній Азії, на Кавказі і в Африці. Османська імперія проіснувала більше шести століть і припинила своє існування в 1922 році як наслідок поразки в Першій світовій війні.

 

1586 Англійський мореплавець Волтер Релі

вперше завіз у Британію тютюн із американської колонії у Вірджинії.

 

1672 Гетьман Петро Дорошенко розбив поляків біля Четвертинівки.

Відтоді Четвертинівка стала одним з символів українських військових перемог, адже здобута тут Дорошенком перемога була вже не першою. За 20 років до цієї події, 1652 року поблизу села відбулася битва, нині відома як Битва під Батогом, між військами Богдана Хмельницького та Речі Посполитої.

Після перемоги над поляками під горою Батіг, поблизу Четвертинівки козаки на чолі з Богданом Хмельницьким стали невеличким табором на відпочинок. Згодом місце табору ідентифікували за каменем, що був на тому місці. З того часу цей камінь є сільським оберегом, який, за легендою, дає силу, мужність, здоров'я і відвагу людям, які стануть на нього.

На початку 2015 року у Четвертинівці створено Музей Батозької битви.

 

1810 Народився Василь Завойко,

український мандрівник, мореплавець та будівничий, перший військовий губернатор Камчатки і командир Петропавловського порту. Автор книги "Враження моряка під час двох подорожей навколо світу".

 

1824 Народився Александр Дюма (син),

французький письменник (драматург, прозаїк, поет), член Французької академії.

 

1835 Народився Джозуе Кардуччі,

італійський поет, лауреат Нобелівської премії з літератури (1906).

 

1892 Народився Володимир Кабачок,

український педагог, музикант, диригент, організатор Полтавської капели бандуристів.

 

1906 Народився Єжи Ґедройць,

польський громадський діяч і публіцист, прихильник польсько-української співпраці.

 

1921 В університеті Торонто канадські вчені Фредерік Бантінг

з помічником - Чарльзом Бестом вперше у світі зуміли виділити інсулін - гормон, який запобігає розвитку діабету.

Вперше отримати не токсичний екстракт вченому спільно з колегами вдалося вже на початку наступного, 1922 року. 23 січня Бантинг випробував екстракт на своєму давньому пацієнті - 14-річному Леонарді Томпсоні. Це був вже не перший екстракт, що його випробовували на Леонардові, проте попередні ін'єкції хоч і знижували рівень глюкози в крові пацієнта, але і викликали запалення. Цього разу лікування було успішним: рівень глюкози в крові Томпсона впав від 520 до 120 мг/дл, і не спостерігалось ніяких побічних ефектів.

За революційне відкриття Фредерік Бантінг, разом з колегою, що спільно з ним працював над отриманням інсуліну, Джоном  Маклеодом, 1923 року були удостоєні Нобелівської премії з фізіології і медицини. Відтоді Бантинг є наймолодшим лауреатом Нобелівської премії в галузі фізіології і медицини (на момент вручення премії йому було 32 роки).

 

2012 У Лондоні відкрились тридцяті літні Олімпійські ігри,

в яких 10 956 спортсменів з 204 країн розіграли 302 комплекти нагород в 26 видах спорту. Україна зайняла 14 місце у командному заліку, здобувши 6 золотих, 5 срібних та 9 бронзових медалей.

 

2013 Виступ Путіна в Києві з нагоди 1025-ї річниці Хрещення Русі.

З боку Путіна це був акт лінгвістичної агресії, заперечення української державності, і як вважають деякі оглядачі, де-факто початок агресії Росії проти України - першої її фази, відкритої інформаційної війни.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів