День Хре́щення Київської Русі́ - Украї́ни

- державна пам'ятна дата в Україні на честь Хрещення Русі, що відзначається щорічно 28 липня - у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.

 

1697 Експедиція козака Володимира Атласова

висадилась на Камчатці.

 

1862 Початок золотої лихоманки

у Монтані (США).

 

1904 Народився Павло Черенков,

фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики (1958, спільно з Ігорем Таммом і Іллею Франком).

 

1914 Початок Першої світової війни.

Після оголошення війни у Відні був створений військовий прес-штаб. На підставі інтеграції військових кореспондентів у військові структури та постійного постачання преси інформаційними повідомленнями, що формують громадську думку, був створений безпосередньо контрольований орган для політики.

 

1916 Заборона імпорту опіуму та кокаїну

в Англії.

 

1917 Мала Рада УНР затвердила особистий склад Генерального секретаріату

на чолі з Володимиром Винниченком.

 

1922 Народився Жак Пікар,

швейцарський океанолог, один з трьох людей, хто побував на дні Маріанської западини. 23 січня 1960 року Жак Пікар і лейтенант ВМФ США Дон Волш здійснили занурення на глибину 10 911 метрів, що є абсолютним рекордом глибини як для пілотованих, так і для безпілотних апаратів. Занурення тривало близько 5 годин, підйом - близько 3 годин, час перебування на дні становив 12 хвилин. Одним з найважливіших наукових результатів занурення стало виявлення високоорганізованого життя на таких глибинах.

Під час цієї надзвичайної експедиції було спростовано одну з гіпотез - про неперемішування шарів води на великих глибинах. З батискафа на граничній глибині спостерігали двох риб. Це свідчило про існування вертикальних підводних течій: адже для живих істот необхідний кисень, що приносить течія з поверхні. Цей висновок застеріг учених від ідеї використання океанських глибин для поховання відходів атомної промисловості.

Тривалий час Жак Пікар і Дон Волш лишалися єдиними людьми, що особисто відвідали найглибшу на Землі морську западину. Після їх спуску до "Безодні Челленджера", як нарікали найглибшу ділянку западини, навідувалися лише зонди.

Так тривало до 2012 року, коли 26 березня Джеймс Кемерон став третьою людиною в історії, яка досягла найглибшої точки світового океану - дна Маріанської западини - на одномісному апараті Deepsea Challenger,

обладнаному всім необхідним для фото та відео зйомки. Кемерон дістався до "Безодні Челленджера" та узяв зразки порід, живих організмів і зробив кінозйомку, застосовуючи 3D-камери.

 

1959 Розпочато запровадження поштових індексів та встановлення здатних їх читати сортувальних машин у Великобританії.

Уперше сучасні поштові індекси було застосовано в Україні, в 1932 році. Згодом система індексів поширилася по всій Європі та практично по всьому світу.

Перші спроби застосування поштових кодів належать ще до ХІХ століття, коли у великих містах, зокрема Лондоні, було запроваджено позначки, кожна з яких відповідала окремому району міста. А ось те, що нині відомо нам як поштові індекси вперше було розроблено та застосовано саме в Україні.

1932 року в Харкові, що тоді був столицею УРСР, було укладено спеціальний вказівник українських поштових індексів. Після перших спроб поштові індекси набули формату "число-літера-число", наприклад 12У1 чи 14У8. Літера "У" всередині індексу означала "Україна", перше число - місто чи великий регіон, наприклад Київ, що для нього запровадили числа з 11 до 20, а наприкінці коду цифри позначали менший поштовий район. Цю індексну систему було скасовано з початком Другої світової війни.

Нині поштові індекси використовуються в більшості країн світу. Як символи поштового коду зазвичай використовуються цифри, але в деяких країнах (Аргентина, Андорра, Бермудські острови, Бруней, Канада, Монако, Ямайка, Мальта, Нідерланди, Велика Британія, Свазіленд, Венесуела, Латвія, Сальвадор, Куба) і нині застосовують комбінації цифр і літер; подекуди літери позначають загальний дволітеровий код країни.

 

Світлана Мормель

Олекса Янів