6 лютого 2017 р. стартує реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Основним нововведенням цьогорічної кампанії є те, що результати ЗНО-2017 одночасно будуть зараховані як державна підсумкова атестація, так і як результати конкурсу із вступу до ВНЗ. Змінилася і формула вибору предметів.

З наступного понеділка, 6 лютого, стартує реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, що триватиме до 17 березня.

Основним нововведенням цьогорічної кампанії є те, що результати ЗНО одночасно будуть зараховані як державна підсумкова атестація, так і як результати конкурсу із вступу до ВИШу. Але підсумкова атестація оцінюватиметься від 1 до 12 балів, а незалежне оцінювання - від 100 до 200-т. Крім того, іншою є й формула вибору предметів.

Простішою ця формула є для випускників минулих років. З 12 предметів слід обрати до 4, з яких «Українська мова і література» є обов'язковою. Інші 3 предмети - які потрібні будуть абітурієнту для вступу до вищого навчального закладу.

Більш складним є вибір предметів ЗНО для нинішніх випускників.

Результати тестування з 3-х перших предметів будуть зараховані як державна підсумкова атестація та зовнішнє незалежне оцінювання. Обов'язковим предметом є «Українська мова та література». Друга дисципліна, яку має вибрати випускник - це «Історія України» або «Математика».

Крім іншого, результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані торік, прийматимуться до розгляду приймальними комісіями Вищих навчальних закладів на рівні з результатами 2017 року.

Основна сесія ЗНО триватиме з 23 травня по 16 червня.
Для реєстрації, охочим взяти участь у тестуванні, потрібно сформувати і роздрукувати реєстраційну картку на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Опісля - підготувати комплект реєстраційних документів.
Цьогорічні випускники подаватимуть пакет документів у свій навчальний заклад, а ті ж, хто «випустився» раніше - у регіональний центр.
Після успішної реєстрації зворотнім поштовим відправленням учні отримають сертифікат, реєстраційне повідомлення учасника ЗНО та інформаційний бюлетень.
Учасники АТО, а також ті, хто проживає на тимчасово окупованих територіях, які не встигли зареєструватись в основний час, будуть мати таку можливість під час додаткової сесії у травні.
У випускників буде змога пройти і пробні незалежні оцінювання, які відбудуться 1 та 8 квітня.

 

Дивіться також: Мета реформи освіти в Україні - «щоб всі успішно здали ЗНО» (ВІДЕО)