Уряд йде найпростішим шляхом для зниження дефіциту Пенсійного фонду,  а саме, - зменшуючи кількість українців, які у майбутньому претендуватимуть на виплату пенсії.

Таку думку під час прес-конференції висловив експерт з соціальних питань Андрій Павловський, передає INTV.


 «Щоб якось залатати дірки дефіциту бюджету Пенсійного фонду, уряд йде найпростішим шляхом - максимально зменшує кількість тих людей, які в майбутньому будуть претендувати на пенсійні виплати» - сказав він.

 

За словами експерта, для цього збільшується до 35 років мінімально необхідний страховий стаж для виходу на пенсію, що «фактично є прихованим підвищенням пенсійного віку».

«Багато людей покоління 70-80 рр. на початку 90-тих взагалі не мали роботи, працювали на різних підприємствах, базарах, де ніхто офіційно зарплату не виплачував. Зараз багато громадян працює в тіньовій економіці, тобто необхідного стажу в 35 років вони ніколи не наберуть і будуть вимушені виходити на пенсію, не раніше, ніж в 63-65 років, а може і пізніше» - пояснив він.

 

Також, переконаний фахівець, через те, що планують зменшити коефіцієнт страхового стажу з 1,35 до 1, розмір пенсії для майбутніх пенсіонерів, які будуть виходити на пенсію після запровадження реформи, буде зменшений на третину.

 

На думку Павловського позитивним моментом змін у пенсійному законодавстві є відновлення справедливості щодо нинішніх пенсіонерів, особливо до тих, хто давно вийшов на пенсію, і вона не осучаснювалась.

«Це буде стосуватись 5 з 12 млн. пенсіонерів. Також чергове підвищення соціальних стандартів з 1 жовтня призведе до невеликого підвищення (авт. пенсій) на 60-70 грн. для всіх інших з 12 млн.» - зазначив він.

 

Павловський також зауважив, що пенсійна реформа уряду Володимира Гройсмана за своєю суттю «не є реформою, тому що не змінюють ні філософію чинного пенсійного забезпечення, ані пенсійну модель».

«Уряд лише вніс правки у чинне законодавство щодо пенсійного забезпечення виключно щодо зміни умов і параметрів призначення й нарахування пенсій» - сказав він.

 

Крім того, експерт додав, що механізм індексації пенсій був передбачений законодавством і раніше.

«Це буде відновлення справедливості щодо нинішніх пенсіонерів, що уряд і так мав зробити» - сказав Павловський.