Фракція «Батьківщина» підтримає у першому читанні Проект Виборчого кодексу України, оскільки корупційна система мажоритарної складової на виборах повинна бути знищена.

 

Про це сказав перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв у коментарі журналістам у кулуарах парламенту, коментуючи проекти Виборчого кодексу України №3112 і №3112-1.

 

«Для першого читання обидва законопроекти можна брати за основу. Ми будемо голосувати за один і за другий Проект Виборчого кодексу, бо вони є набагато кращими, аніж те, що існує зараз. Корупційна система мажоритарної складової повинна бути зупинена у будь-який спосіб», - сказав він.

 

За словами політика, ухвалення відповідного Виборчого кодексу «дасть можливість не змінювати виборче законодавство за місяць до виборів, і на кожен виборчий процес придумувати новий виборчий закон».

 

«Ці Виборчі кодекси - не найбільш досконалі. Але ця виборча система є кроком вперед, і проекти Виборчих кодексів готові до удосконалення. Існуюча система, де депутатів розділили на два сорти - мажоритарників і списочників - неприпустима», - наголосив він.

 

Також Сергій Соболєв пояснив, що різниця у проектах Виборчих кодексів полягає у порядку формування округів, хоча по загальній структурі вони схожі.

 

«Це перша спроба за історію країни через Виборчий кодекс зробити узагальнення і виборів до ВРУ, і місцевих виборів, і виборів до АР Крим. Це все зведено в єдиний виборчий закон», - наголосив він.

 

Водночас політик висловив сумнів, що хоч один із представлених проектів Виборчого кодексу буде сьогодні ухвалений парламентом.

 

«Ви бачите, що у сесійній залі немає депутатів. І саме тому ці Виборчі кодекси вносять, щоб їх провалити», - підсумував Сергій Соболєв.

 

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV