Керівники Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції вже кілька днів публічно з'ясовують відносини і викликають один одного на допити. Спочатку НАЗК викликало "на килим" Артема Ситника, але глава НАБУ пізніше вирішив пригадати Наталії Корчак справу про закупівлю паркомісць піврічної давності. Зараз глави двох антикорупційних органів намагаються довести свою правоту. В ситуацію втрутилася Спеціалізована антикорупційна прокуратура, там говорять про спробу звести особисті рахунки.

З чого все почалося?

На початку листопада ряд ЗМІ повідомили, що НАЗК перевіряє наявність конфлікту інтересів у директора НАБУ Артема Ситника. Стало відомо, що Ситник доручив керівнику юридичного управління НАБУ Ігорю Ярчаку представляти його інтереси в суді і, таким чином, в діях директора Бюро можуть бути ознаки конфлікту інтересів, що є адміністративним правопорушенням.

 

 

"Чому зроблено висновок, що я використовував це в якихось особистих інтересах, мені не відомо. Це було представлення не моїх особистих інтересів, а інтересів директора НАБУ", - коментує ситуацію Ситник.

В результаті НАЗК направило в НАБУ запит з проханням надати документи, необхідні для перевірки можливого конфлікту інтересів. А 8 листопада на сайті НАЗК з'явилося повідомлення, що НАЗК запрошує Ситника для дачі пояснень з приводу невиконання вимог агентства, а саме відмови в наданні інформації та документів, що є ознакою адміністративного правопорушення.

 

 

В цей же день в НАБУ відповіли на претензії з боку НАЗК. Зокрема, в Бюро сказали, що в рамках визначеного законом строку, НАБУ надало відповідь на запит НАЗК і направило копії всіх документів, також НАБУ роз'яснило відсутність конфлікту інтересів в даному випадку.

Також Ситник в листі до Корчак заявив, що 30 жовтня 2017 року детективами НАБУ Корчак була викликана на допит як свідок у кримінальному провадженні, однак, не прийшла на нього. У НАБУ при цьому закликали Корчак "виконувати свої процесуальні обов'язки, з'являтися за викликом детективів Національного бюро для дачі показань замість того, щоб використовувати займану посаду для уникнення надання роз'яснень".

 

Фото: НАБУ 

Ситник vs Корчак

 

9 листопада НАБУ провело допит Корчак. Мова йде про закупівлю паркомісць та їх використання для незадекларованих автомобілів, про яку ще в травні повідомляли журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом". Тоді вони з'ясували, що Корчак, не маючи автомобіля, придбала паркомісце в столичній новобудові бізнес-класу. А її свекруха, Надія Тимер-Булатова, яка не їздить за кермом, купила нову Skoda Octavia A7. У підсумку журналісти повідомили, що насправді цим авто користується сама Корчак і її чоловік.

На наступний день після допиту детективи НАБУ прийшли до свекрухи Корчак. У НАБУ розповіли, що детектив хотів вручити свекрусі повістку на допит у якості свідка і вона відкрила йому двері і запросила в квартиру. Однак під час допиту свекруха зателефонувала синові, а після цього закрила двері зсередини і не випускала детектива.

"Надійшла інформація близько 20:00, що його (детектива, - ред.) обмежили в русі, його замкнули в квартирі. Ми прибули сюди, він близько двох годин знаходився в квартирі. Зі мною приїхало близько 5 детективів. Повістка була вручена на виклик в НАБУ. Мені, як процесуальній особі, незрозуміло, в чому незаконність тих свідчень ... Юрій (чоловік Наталії Корчак, - ред.) перебував у нетверезому стані, вчинив опір правоохоронним органам, лаявся. Додатково будемо звертатися до Нацполіції, щоб вони розібралися. Дана особа проходить свідком у справі про декларування недостовірних відомостей Наталії Корчак", - розповіли в НАБУ.

Корчак в ефірі телеканалу "112 Україна" сказала, що це вона попросила свекруху закрити двері.

"Я знаю, як говорять слідчі, вони розкручують, а вони там запишуть і що вона там підписала. Це смішно виглядає. Відповідно я їй запропонувала закрити двері, зараз я приїду, викличу Нацполіцію, журналістів і будемо говорити юридичною мовою. Ми з чоловіком приїхали і приїхав цілий підрозділ з НАБУ, щоб виручати одного детектива (який залишився в квартирі зі свекрухою, - ред.)", - сказала вона.

 

 112.ua

 

Пізніше свекруха Корчак заявила в поліцію про перевищення службових повноважень детективом НАБУ, який прийшов до неї з повісткою. В результаті поліція Києва відкрила кримінальне провадження про незаконне порушення недоторканності житла з боку співробітника НАБУ.

Вплинути на ситуацію спробували в САП, вони витребували у НАБУ справу Корчак і запропонували детективам проведення слідчих і процесуальних дій тільки з участю процесуальних керівників у приміщенні САП. При цьому Ситник, як сказали в САП, відкинув вказівки прокурорів САП.

Сьогодні прийшов Ситник в НАЗК і ознайомився з протоколом про адміністративне правопорушення. У НАЗК сказали, що Ситник надав документи, але з порушенням встановленого законом строку, а також надав їх не в повному обсязі, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 18846 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Мова йде про запити щодо надання Ситником довіреності на представлення його інтересів співробітниками юридичного департаменту НАБУ. Примітно, що НАЗК також раніше внесло припис Ситнику про порушення вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у його підлеглого.

 

Ситник сьогодні на брифінгу сказав, що отримав запит від НАЗК саме тоді, коли розслідував використання Корчак і її чоловіком автомобіля і паркомісця, які не задекларовані.

Крім того, він повідомив, що Корчак є фігурантом декількох розслідувань НАБУ, при цьому не уточнивши, яких саме. При цьому він говорить, що виклик його в НАЗК не є особистою ініціативою Корчак.

Зараз НАЗК вирішило направити до суду протокол про адміністративне правопорушення відносно директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Зокрема, агенство просить суд оштрафувати Ситника на суму від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1,7-4,3 тис. гривень).