В Національному антикорупційному бюро заявили, що Генпрокуратура та СБУ зірвали спецоперацію з виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі України.

Як повідомляє прес-служба НАБУ, оперативники СБУ під керівництвом прокурорів ГПУ затримали детектива Бюро, який працював під прикриттям у ДМС. За інформацією НАБУ, йому інкримінують спробу хабарництва.

 

В НАБУ назвали дії СБУ та ГПУ "спланованою диверсією щодо працівників Бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури".

"Суть полягає у тому, що посадові особи СБУ, використавши інформацію, яка стала їм відома в процесі виконання службових обов'язків (а саме здійснення прослуховування телефонних номерів у межах розслідувань НАБУ) не просто розкрили цю інформації одному з об'єктів негласних слідчих дій, звівши нанівець піврічну роботу детективів НАБУ, а й завербували цю особу для подальшого незаконного тиску та кримінального переслідування працівників Національного бюро", - зазначили в НАБУ.

 

За інформацією НАБУ, наразі плануються  затримання та арешти ще трьох детективів Бюро під прикриттям, керівника другого підрозділу детективів, а також керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 Крім того, у НАБУ додали, що з вечора 29 листопада на зв'язок не виходять семеро працівників НАБУ, які виконували оперативне завдання з документування епізоду за участі першого заступника голови ДМСУ. Їхнє місцезнаходження наразі невідоме.

 

Також у НАБУ стверджують, що інформація Державної міграційної служби України про те, що "агент НАБУ" протягом декількох місяців неодноразово пропонував першому заступнику ДМСУ "великі суми хабарів", не відповідає дійсності.

 

Директор Національного бюро та керівник САП мають намір вранці 30 листопада зустрітися з Генеральним прокурором України, щоб обговорити ситуацію, що склалася.

 

Раніше у ДМС  повідомили, що агент НАБУ, син колишнього народного депутата від Партії регіонів Юрія Боярського, впродовж декількох місяців намагався спровокувати заступника голови Служби Діну Пімахову. Він пропонував їй хабарі за легалізацію в Україні неіснуючих громадян В'єтнаму та Ірану. За даними служби, агент НАБУ виконував вказівки свого керівництва.

Для його викриття було проведено спецоперацію СБУ.  Його затримали під час спроби передати першу частину хабаря у розмірі $15 тисяч.

 

Наразі, завершилася зустріч керівників НАБУ та САП з генеральним прокурором.

 

Нікого з детективів Національного антикорупційного бюро не затримають.

Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник під ГПУ після зустрічі з генеральним прокурор Юрієм Луценком.

 

sytnyk


"Було визначено, що ніхто затриманий не буде, під вартою працівників Антикорупційного бюро не буде", - сказав він.

Ситник підтвердив, що з весни антикорупційні органи вели спецоперацію з викриття схеми у Державній міграційній службі.

"Вчорашня подія нашу операцію фактично припинила", - сказав він.

 

anty-cor3011