Втручання в розслідування Національного антикорупційного бюро і викриття таємних співробітників НАБУ є тривожною ознакою того, що майбутнє незалежних антикорупційних органів перебуває під загрозою. Про це йдеться в заяві спікера Міністерства закордонних справ Великобританії.

 

"У Великобританії ростуть побоювання, що боротьба з корупцією підривається. Корупція залишається головною загрозою стабільності і національної безпеки України і зазначається електоратом України як проблема номер один, яка стоїть перед країною. Боротьба з нею має основоположне значення для європейського вибору України та її прагнення стати сучасною, процвітаючою і демократичною державою... Ми сподіваємося, що керівники країни продемонструють лідерство в просуванні об'єднаної реформи, спрямованої на викорінення корупції", - йдеться в заяві МЗС королівства.

 

У британському МЗС зазначають, що НАБУ досягло значних успіхів у своїй роботі.

"НАБУ, у яке Великобританія вкладає значні ресурси, є важливою частиною антикорупційного механізму в Україні і досягло великих успіхів у своєму розвитку і розслідуваннях", - додали у відомстві.

 

Напередодні в Держдепі США розкритикували спецоперацію ГПУ проти НАБУ. Зокрема держсекретар Рекс Тіллерсон заявив, що "Україна втрачає свою душу", вдаючись до подібного роду дій.


У свою чергу Європейський Союз закликав уряд України підтримувати, а не підривати роботу антикорупційних органів.


 

Нагадаємо, Луценко оголосив агентів НАБУ "незаконним угрупованням". За його словами, вони використовують незаконні методи провокації. Ніхто з них не допущений до державної таємниці. Але їм надаються матеріали прослуховування СБУ, що є кримінальним злочином.