У НАБУ заявили, що законопроект про право Верховної Ради "висловлювати недовіру" главам антикорупційних органів - це частина великого плану з їх знищення.

Про це йдеться в заяві НАБУ, опублікованій у Facebook.

 

"Наголошуємо, що в разі ухвалення цього законопроекту, буде завдано нищівного удару по незалежності новостворених антикорупційних органів та тих здобутків у боротьбі з корупцією, яких їм вдалося досягти попри системний опір правлячих еліт", - йдеться в заяві НАБУ.

 

У Бюро відзначили, що існує велика ймовірність того, що даний законопроект може бути прийнятий найближчим часом і він є частиною великого плану зі знищення НАБУ і САП.

 

Зокрема, законопроект спрощує процедуру звільнення директора НАБУ через висловлення йому недовіри більшістю голосів в парламенті. Такий самий механізм звільнення з посади пропонують застосовувати і до керівника САП, який здійснює процесуальний нагляд над розслідуваннями детективів НАБУ.

 

Законопроект значно розширює повноваження комісії зовнішнього контролю НАБУ шляхом надання її членам доступу до державної таємниці і права перевіряти не тільки завершені і передані до суду справи, а й поточні розслідування.

 

 

У зв'язку з цим Бюро звернули увагу, що закон України "Про Національне антикорупційне бюро України" встановив чіткі вимоги до контролю над діяльністю НАБУ і його підзвітності, яких не має жоден правоохоронний орган в Україні.

 

З моменту свого створення НАБУ чітко дотримувалося цих вимог і буде робити це і надалі.

"Вважаємо, якщо народним обранцям дійсно небайдужа подальша доля країни, вони направлять зусилля на якнайшвидше створення незалежного антикорупційного суду і надання Бюро права на автономне прослуховування", - підсумували в НАБУ.

 

6 грудня глави фракцій БПП Артур Герасимов і Народний фронт Максим Бурбак внесли до Верховної Ради проект закону 7362 про спрощення процедури звільнення голів чотирьох антикорупційних органів.

Зокрема, замість оцінки ефективності глави НАБУ Артема Ситника зовнішніми аудиторами, рішення про його відставку хочуть передати Верховній Раді.

 

 

Однак, народний депутат від БПП Мустафа Найєм заявив, що в четвер, 7 грудня, Рада не буде розглядати цей законопроект.