Головна політична подія - запровадження безвізового режиму із країнами Європейського Союзу, у цьому впевнені 26% українців. Водночас запровадження безвізового режиму вважають важливим для себе - 48% українців.

 

Про це під час прес-конференції повідомила директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, коментуючи результати дослідження.

 

«Головною політичною подією 2017 року в Україні, беззаперечно, було визнано запровадження безвізового режиму з ЄС. Щодо цього зазначило 26% громадян», - йдеться у дослідженні.

 

За словами соціолога, водночас запровадження безвізового режиму вважають важливим для себе 48% українців. У той же час у цьому питанні існують певні регіональні відмінності. Так, найбільшу вагу безвізового режиму має для жителів Західного регіону (61%) та Центрального (50%), але у інших регіонах значущість менша.

 

Також Ірина Бекешкіна відзначила, що останніми роками громадська думка щодо вибору зовнішньополітичних орієнтацій є стабільною.

 

«У грудні 2014 року 57% обирали орієнтацію на вступ до ЄС і 16% - на Митний союз, у грудні 2015 року - відповідно, 56% і 13%, у грудні 2016 року - 58% і 11%, у грудні 2017 року - 59% і 11%», - йдеться у дослідженні.

 

Проте також стабільно у зовнішньополітичних орієнтаціях громадян існують відмінності між регіонами.

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV