Червене вино 2018, Мукачево

 

 

Фестиваль-конкурс «Червене вино» у Мукачеві від 1995 року є одною з найулюбленіших подій мукачівців і гостей Закарпаття протягом зимових свят.

Щороку цей фестиваль відбувається на день святого Василя (або на Старий Новий рік) та збирає безліч гостей з України та з-закордону. Свої програми на свято вже готують закарпатські фольклорні колективи, колядники та вертепи, музичні гурти, ансамблі та знані зірки естради. У ці ж дні вже традиційно організовують міжнародну винну конференцію. У ній беруть участь майстри-винороби та знані сомельє з Австрії та Угорщини, Словаччини і Молдови, а також із Хорватії.

Дата проведення: 9-14 січня 2018 року, 11:00-22:00.

Місце проведення: парк Перемоги на вулиці Грушевського у місті Мукачево Закарпатської області.

Вартість: вхід вільний.

На Старий Новий рік у Мукачеві закарпатське молоде вино особливо смачне!

Принаймні, саме так запевняють господарі фестивалю-конкурсу «Червене вино» 2018, який давно є візиткою Закарпатського краю.

Свято вина у Мукачеві триватиме три дні у парку Перемоги на Набережній, який у ці дні перетвориться на святковий ярмарок.

Січень - той самий час, коли вино з минулорічного врожаю вже настоялося, набрало свої кращі властивості та повне смаку.

Найліпших і найбільш майстерних виноробів на фестивалі-конкурсі визначить журі, а також дегустаційна комісія.

Переможці отримають не лише відзнаки, але й особливі - живі - призи. Це кінь, вівця та справжнє порося :)

 

 

 

 

Маланка-фест 2018, Вашківці

 


 

Вашківецька Маланка 2018 - це традиційне святкове театралізоване дійство, котре відбувається щороку.

Місцем проведення Маланки, також відомої як Переберія (перевдягання), є буковинське містечко Вашківці, що знаходиться неподалік Чернівців.

13-14 січня, на Старий Новий рік, це місто перетворюється у майже казкову арену найяскравіших зимових святкувань на Буковині. Головними учасниками цього дійства є сама Маланка, а також такі персонажі, як Козак, Бук Шандр, Українка, ведмеді, дід та баба та інші. Усіх їх представляють виключно перевдягнені чоловіки та хлопці.

Починається Маланка-фест веселощами ввечері 13 січня.

Дата проведення: 13-14 січня 2018 року від 20:00

Місце проведення: місто Вашківці Вижницького району Чернівецької області (37 км від Чернівців).

Вартість: безкоштовно.

Кожного року Маланка поповнюється новими персонажами.

Також останнім часом Переберія оригінально відображає найбільш гучні, а то й скандальні події року, що минув.

І гумористично передає їх по-своєму. До речі, святкові заходи в подібному форматі відбувалися на Буковині і 100 років тому - навіть радянський час не переміг цього веселого народного свята.

Ось як Переберія у Вашківцях відбувалася 2017 року:

 

 

 

Спробуй Вінницю на смак:

Зимовий Food Fest у Центральному парку відбудеться на 20 локаціях

Близько 20 локацій з їжею та напоями, концертна програма, майстер-класи від відомих кухарів та ресторацій і навіть спеціальні фуд-корти з обігрівом - таким обіцяє бути зимовий Vinnytsia Food Fest.

Вже 13-14 січня з 13.00 до 22.00 в Центральному парку поблизу Головної Ялинки міста відбудеться Vinnytsia Food Fest, який має на меті створити свято для вінничан, де можна зустрітись з друзями, спробувати смачну їжу та напої і гарно провести останні новорічні свята.

 

 

 

Організатори потурбувалися, аби вінничани не мерзли під час дегустування смаколиків, тому встановлять фудкорти з обігрівом та святковою ілюмінацією. Загалом на фестиваль приїдуть близько 20 учасників. Серед них ті, хто були минулого року на Vinnytsia Food Wekeend, а також абсолютно нові ресторації Вінниці та інших міст.

 

Як будуть розташовані фуд-корти у Центральному парку: 

 

Буде багато м'яса в різних інтерпретаціях, солодощів, вишуканих страв з морепродуктів, голандська, угорська, грузинська та, звичайно, українська кухня. Окрім цього кожен учасник готує якийсь фірмовий соус, напій чи страву для вінницького ФудФесту.

Окрім їжі, вінничанам обіцяють і концертну програму, насичену музичними виступами.

14 січня можна буде почути вінницький гурт Gipsy Voice та переможницю Фабрики зірок і телеведучу Ольгу Цибульську.

Також на двох порталах сцени транслюватиметься танцювальний марафон під інтерпретації всесвітньо відомої мелодії Щедрика.

Окремо будуть один за одним проводитись майстер класи/шоу-кукінг від шеф-поварів гастробару «Батискаф», «Вінницької реберні» та учасника шоу «Майстер-шеф» Ігоря Місевича.