Проблеми зі сном, прищі і притуплені смакові відчуття можуть бути сигналами про те, що ви страждаєте залежністю від цукру.

Лікарі і дієтологи давно закликають людей скоротити споживання цукру, тому що це може привести до збільшення ваги, карієсу і безлічі інших проблем. Проте, зробити це не так просто, як здається. Цукор міститься практично у всьому, навіть в такій здавалося б безневинною їжі як хліб або салатні заправки. Більшість людей, які вже не можуть без цукру, самі навіть не розуміють цього.

Дієтологи назвали 10 ознак, які допоможуть визначити наявність цукрового залежності:

 

 Погана шкіра

 


 

Постійна поява прищів - головний сигнал про те, що в раціоні занадто багато цукру.

Особливо це стосується жінок. Надмірне споживання цукру сприяє дисбалансу жіночих гормонів і веде до появи прищів на нижній частині обличчя. Цукор також може завдати серйозної шкоди білків колагену і еластину, що призводить до передчасних зморшок і старіння шкіри. Крім того, прищі викликаються запаленням, викликаним вживанням цукру.

Дослідження, проведене університетської лікарнею Цюріха в 2011 році, показало, що прийом однієї порції солодкої газованої води в день збільшував рівень запалення на 87 відсотків. Після прийому двох порцій він ріс вже на 105 відсотків.

 

Проблеми з зубами

 


Стоматологи і батьки завжди попереджають маленьких дітей про те, що солодощі псують зуби, і це правда.

Зуби більш схильні до ризику карієсу в разі високого вживання цукру. За даними Національного інституту стоматологічних та краніофаціальних досліджень США (NICDR), бактерії в роті, що виділяють шкідливі кислоти, харчуються цукрами. Саме ці кислоти потім руйнують зубну емаль.

Тому так важливо чистити зуби після солодкої їжі.

 

 

Притуплені смакові  рецептори

 

 

Смакові рецептори пристосовуються до високого рівня цукру.

Толерантність до цукру збільшуватися з кожним шматком солодкого пончика. І в кінцевому підсумку їжа повинна бути суперсолодка тільки для того, щоб ви помітили, що вона солодка.

Цукор в даному випадку подібний наркотику, так як його потрібно все більше і більше для досягнення тих же смакових відчуттів, що і на початку. Адже те, що колись здавалося супер-солодким, тепер стало нормою.

 

 

Тяга до цукру

 

 

Багато людей занадто зосереджені на інших речах і не особливо замислюються про те, що їдять, відправляючи в рот все, що потрапить під руку.

Шукаючи очима бублик, ви можете навіть не розуміти, що в дійсності хочете цукру. Адже цукор міститься не тільки в цукерках чи тістечок. Солодкі продукти викликають звикання і змушують нас вдаватися до перекусу, щоб швидко отримати чергову «дозу» цукру.

Було доведено, що продукти з високим вмістом цукру активують область винагороди в мозку, вивільняючи дофамін, точно також як це відбувається у випадку з наркотиками.

 

Періоди млявості і слабкості

 

 

Після вживання солодкого підшлункова залоза вивільняє інсулін, щоб допомогти перенести глюкозу в клітини.

Це призводить до того, що ми відчуваємо приплив енергії. Але коли рівень цукру падає, починається зворотний процес і організм хоче більше цукру, щоб знову почати цикл.

Неважко зрозуміти, що чим вище був пік цукру, тим більш екстремальним буде падіння його рівня і падіння енергії організму.

 

 

Проблеми з животом

 

 

Одним з основних типів цукру є фруктоза, яка міститься в фруктах, меді, а також деяких кулінарних підсолоджувачах.

Саме фруктоза часто є винуватцем метеоризму і здуття живота, оскільки вона погано засвоюється організмом.

Деякі види бактерій і дріжджів дуже люблять цукор і саме вони виробляють гази, коли ферментують неперетравлену їжу в товстій кишці. При цьому корисні біфідобактерії, які віддають перевагу овочам, газ не виділяють.

Підвищене газовиділення може привести до болів після їжі, здуття живота і метеоризму.

 

Зниження сексуального потягу

 

 

 

Люди, які захоплюються цукром, відчувають падіння сексуального потягу.

Високий рівень цукру в крові відключає ген, відповідальний за виробництво статевих гормонів, що викликає зниження лібідо.

Згідно з дослідженням 2005 року, проведеного в Університеті Джона Хопкінса, у чоловіків з дуже великою кількістю цукру в крові може розвинутися еректильна дисфункція. Зокрема, від 50 до 75 відсотків чоловіків з діабетом мають еректильну дисфункцію, що в три рази більше, ніж у людей без діабету.

 

Послаблена імунна система

 

 

Надлишок цукру послаблює клітини імунної системи.

Тому, коли імуннная система уповільнена газованою водою і випічкою, їй важче підтримувати здоров'я організму і атакувати шкідливі мікроби. Більшість, або 70 відсотків, імунної системи знаходиться в травній системі і підтримується здоровими бактеріями.

А, як ми вже знаємо, дієта з високим вмістом цукру підживлює менш бажані бактерії і дріжджі.

 

 

Збільшення ваги

 

 

Збільшення ваги є одним з найбільш очевидних ознак того, що необхідно змінити дієту.

Коли в організмі занадто багато цукру, він відкладає надлишки про запас у вигляді жиру.

Навіть деякі цілісні продукти, такі як яблука, мають високий рівень природного цукру, але не містять достатньо клітковини, щоб допомогти уповільнити його засвоєння.

Оброблені продукти і зовсім позбавлені клітковини, що веде до прискореного засвоєння цукру і переробці його надлишків в жир.

 

 

Безсоння

 

 

Проблеми зі сном - ще одна підказка, що прийшов час відмовитися від цукру.

Якщо з'їсти цукор прямо перед сном, важче заснути. Причина в тому, що в результаті прийому цукру зростає рівень гормону щастя серотоніну,  який є антагоністом іншого гормону - мелатоніну, необхідного для гарного сну.

 

Що робити?

Якщо вам знайоме більшість зазначених симптомів, значить, настав час для змін. У запущених випадках дієтологи рекомендують перед переходом на здорове харчування провести повну 21-денну детоксикацію організму. Протягом цього періоду потрібно виключити вживання будь-яких цукровмісних продуктів харчування і продуктів з високим глікемічним індексом. Тобто провести майже місяць без цукру, рису, картоплі і фруктів.

Будьте здорові :)