H&M вибачається за фото чорної дитини, одягненої в футболку «мавпа в джунглях»

Інформує часопис Ukrainian People1 ct-hm-apologizes-sweatshirt-20180108-001

H&M вибачився за інтернет-рекламу, в якій показано чорного хлопчика, одягненого в футболку з надписом «Найкрутіша мавпа в джунглях».

Зображення, яке нещодавно було опубліковано на веб-сайті шведського магазину роздрібної торгівлі в Британії, викликало шквал негативних коментарів в соціальних мережах.

«Ми розуміємо, що багатьох людей засмутило це фото. Ми, працівники H&M, можемо лише погодитися з цим», - заявили H&M в понеділок, 8 січня. - «Ми глибоко вибачаємось за це фото. Також, ми шкодуємо про випуск цієї продукції, тому ми не тільки видалили зображення з наших ресурсів, але й вилучили цей одяг з магазинів».

У понеділок в Твіттері люди зазначали, що інші футболки тієї ж лінії, в тому числі одну з надписом «Експерт із виживання», рекламували білі діти.

«Отже, чорна дитина рекламує светр H&M з надписом «Найкрутіша мавпа в джунглях», а біла дитина - з надписом «Експертом з виживання». Це навіть не огидно. Це проекція вашого неоколоніального мислення. Я і близько не підійду до вашого магазину», - повідомив один користувач.

Інші бренди, включаючи Abercrombie & Fitch, Urban Outfitters і Zara, вже стикались з подібними проблеми.

Міжнародний бренд особистої гігієни Dove також зіткнувся із цією проблемою наприкінці минулого року після публікації відеореклами засобу для миття тіла, в якій чорна жінка знімає сорочку і стає білою жінкою.