Абсолютна більшість українців вважають, що боротьба із корупцією в Україні не є успішною, або повністю провальною, а довіра до головних органів боротьби із корупцією в Україні є вкрай низькою.

 

Про це під час прес-конференції повідомила директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, представляючи дані соціологічного опитування.

 

«80% українців вважають, що боротьба із корупцією в Україні - не є успішною. При цьому 46% українців вважають, що боротьба із корупцією є повністю провальною», - сказала вона.

 

За словами експерта, українці вважають, що в Україні державними органами влади не проводиться боротьба із корупцією, натомість вважають, що представники мас-медіа найбільше долучаються у питання боротьбі із корупцією.

 

«Хто найбільш активно бореться? Опитування показало, що лише 2% українців вважають, що суди, при цьому 26% - ЗМІ, 21% - антикорупційні громадські організації, і 24% - НАБУ», - сказала вона і додала: «До НАБУ загальна довіра українців є вищою у порівнянні із іншими органами».

 

Водночас за словами Ірини Бекешкіної, українці вважають, що такі органи як НАЗК, САП, ГПУ, президент, Верховна Рада України демонструють вкрай низький показник у питанні боротьби із корупцією.

 

«Довіру у питанні боротьби із корупцією мають до НАЗК - 9% опитаних українців, САП - 10%, до президента - 3%, ВРУ - менше 1%, уряду - 2%, ГПУ - 5%, СБУ - 6 %, влади на місцях - 6%», - перерахувала вона.

 

Експерт додала, що українці довіряють також експертам із західних країн (41%) та експертам антикорупційних організацій  (42%). Проте представникам президента - довіряє лише 6% українців, депутатам і ВРУ - 10%, суддям - 10%.

 

«Українці вважають, що проблема боротьби із корупцією є однією із найгостріших із усіх соціально-економічних проблем. І що створення Антикорупційного суду є вкрай необхідним», - наголосила вона.

 

Софія ЗАРУДНА

INTV