Група велосипедистів вимушена різко загальмувати: посеред велодоріжки якийсь чоловік намагається зібрати докупи вміст валізи, яка вислизнула з його рук і розкрилась.

 "Якщо ми ще трохи почекаємо, то він, мабуть, почне чистити зуби", - говорить один із велосипедистів сусідові, намагаючись приховати під гумором своє роздратування.

 

 

Це типова сцена, що добре ілюструє перевантаження туристами, яке відчувається на вулицях таких міст, як Амстердам, Рим, Барселона та Венеція.

Столиця Нідерландів, з її каналами, що належать до світового спадку ЮНЕСКО, вузькими вуличками та мережею провулків у кварталі червоних ліхтарів, зараз робить усе можливе, аби зробити місто комфортним як для туристів, так і для мешканців.

Але комусь цього здається замало- DW.COM

 

 

Далеко не всі місцеві мешканці раді грошам, що приносять туристи

 

Токсична суміш для місцевих

Кількість ночівель у готелях тут зросла із трохи більше восьми мільйонів у 2006 році до 14 мільйонів у 2016 році.

А кількість відвідувачів музею Анни Франк б'є рекорди вже сьомий рік поспіль і досягає близько 1,3 мільйона відвідувачів у 2016 році.

Кожні вихідні центр міста вщент заповнюється іноземцями, що поспішають до стрип-клубів та пошарпаних барів. Вони витріщаються на ледь одягнених повій, що позують за скляними вітринами у кварталі червоних ліхтарів, та забивають під зав'язку кафе, в яких дозволена марихуана.

 

 

Муніципальний радник Удо Кок так говорить про п'яних гультяїв: "Якщо єдина причина для вашого візиту до Амстердама - це бажання набратися до чортиків та втрати свідомості, ми не можемо вам у цьому завадити, але в такому разі ми вам тут не раді".

Йдеться не лише про молодь, що прилітає сюди лоукостерами та зупиняється у дешевих хостелах та готелях.

Додайте сюди натовпи одноденних туристів з круїзних суден, що причалюють неподалік, та користувачів Airbnb, які шумно тягають свої валізи по бруківці місцевих вулиць і ви отримаєте токсичну суміш для місцевих.

Музикантка Кайра Філіппі жила разом із родиною у поясі історичних каналів, допоки бюджетні готелі та квартири, що здаються у сервісі Airbnb не змінили цей район.

Тиха вуличка, на якій мешкала Філіппі, перетворилася на людний шлях між центром та бюджетними готелями.

Користувачі Airbnb почали влаштовувати вечірки у комунальному садку. "Ми жили у справді старому красивому будинку біля каналів, але це було справді шумливе місце, - розповідає вона. - Жодного задоволення вже не було". Тому родина із трьома дітьми переїхала у тихий район на околиці міста.

Серед багатьох змін, що вже запровадили в Амстердамі або розглядаються місцевою владою, - це і припинення будівництва нових готелів, і заборона "пивних велосипедів" - невеличких мобільних барів, що повільно пересуваються містом завдяки самим клієнтам, які крутять педалі, - і перенесення терміналу для круїзних суден за межі центру міста та заборона в старовинній частині міста й на найбільш завантажених вулицях для шопінгу нових туристичних крамниць.

 

 

Одну з найбільших угод було укладено із Airbnb - із сервісом узгодили запровадження ліміту на оренду житла в Амстердамі у 60 днів на рік та збирання туристичного податку з місцевих орендарів. 

Інша пропозиція полягає в тому, аби змінити сам підхід до стягнення туристичного податку - з відсотків від ціни на готельний номер до фіксованої суми. Це значно серйозніше вдарить по дешевих варіантах проживання та можливо відлякуватиме бюджетних подорожувальників.

 

Ну і трохи велосипедного Амстердаму від INTV: