Президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд є недолугим, а тому його слід відкликати, і внести на його заміну той проект закону, який відповідає вимогам Венеційської комісії.

 

Про це під час прес-конференції повідомив директор Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

 

«Звичайно, потрібно відкликати президентський законопроект про антикорупційний суд, і замість нього внести той, який відповідає вимогам Венеційської комісії», - сказав він.

 

За словами експерта, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії, міжнародним експертам необхідно надати ключову роль у формуванні Вищого антикорупційного суду.

 

«Венеційська комісія вказувала, що міжнародним експертам у процесі формування органу повинна бути надана ключова роль - але ця роль знівельована. Фактично, Вища кваліфікаційна комісія суддів може не тільки вибирати експертів, але і припиняти їхню діяльність. Все знову надано суддям, обраним самими суддями, яким суспільство довіряє найменше», - зазначив Михайло Жернаков.

 

За словами експерта, такий розвиток подій яскраво свідчить «про бажання президента мати незалежний антикорупційний суд».

 

«Тому дуже простий висновок: щоб судова реформа відбувалась, потрібно переглянути такі органи суддівського врядування як Вищу кваліфікаційну комісію суддів і Вищу раду правосуддя, вимоги до їх членів, переобрати склад, і тоді, можливо, у нас ще вийде реформа», - наголосив він.

 

Нагадаємо, відповідно до соціологічного дослідження, лише 2% українців довіряють судам у питанні боротьби із корупцією.

 

Софія ЗАРУДНА

 INTV