В Україні 12 січня набули чинності зміни до закону щодо обтяжуючих обставин при скоєнні злочину, які встановлюють кримінальну відповідальність за домашнє насильство.

 

 

Закон України Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами

було опубліковано в парламентській газеті Голос України

 

Документом передбачається впровадження комплексного підходу до боротьбі з домашнім насильством, суттєве доповнення існуючих інструментів такої боротьби, введення нових визначень термінів, та інших норм, спрямованих на покращення захисту потерпілих від домашнього насильства.

Зокрема, обтяжуючими обставинами вважається вчинення злочинів на підґрунті статі чи присутності дитини, щодо людини з інвалідністю чи психічними розладами та вадами розумового розвитку.

Також Законом передбачено створення та забезпечення функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства.

Документ спрямований на узгодження положень чинного законодавства України у сфері протидії домашньому насильству та насильству стосовно жінок і адаптування його до європейських стандартів, що забезпечують підготування бази для ратифікації Стамбульської конвенції.