У лютому політологи прогнозують досить активну діяльність тих політичних сил, які беруть участь у виборах в ОТГ.

«У лютому заплановано 22 таких виборчих процеси і ми зауважили, що політичні партії достатньо активно беруть участь у цій кампанії, намагаючись зрозуміти і побачити перспективи тих виборів, які будуть у майбутньому (...) Вибори в об'єднані територіальні громади - вони є «тренуваннями» у нових реаліях і у лютому місяці ми будемо бачити як це більш активно буде відбуватись у публічній площині», - сказав під час прес-конференції у Києві політолог, Віталій Бала, передає INTV.

 

Крім того, найближчого місяця на порядку денному в українській політиці стоятиме питання виділення чергового і довгоочікуваного траншу від МВФ.

«Не треба забувати, що у нас під знаком питання співпраця з МВФ, і не тільки. Фактично з тими фінансовими інституціями, які достатньо тривалий період часу так чи інакше не надають нам тих траншів, які Україні, на мою думку, не зовсім потрібні з точки зору вирішення економічних питань. Але з точки зору «зеленого світла» для інших можливих інвесторів, державних чи приватних - це для України дуже важливо», - зазначив фахівець. 

 

Крім іншого, предметом серйозних обговорень серед політиків може стати  питання гривні, яка то втрачає позиції на міжбанку, то відновлює їх.

«Питання гривні може бути предметом серйозних обговорень. Я маю на увазі, коли 6 лютого почнеться нова сесія Верховної Ради, то політики можуть цим скористатись. Всі, хто є в опозиції до влади. На мою думку, владі у лютому буде достатньо важко і, як на мене, їй потрібно запустити процеси, які б могли «відволікти» увагу», - зауважив В. Бала.