У Польщі вступили в силу зміни до закону про іноземців, які в цілому спрощують процес працевлаштування ряду категорій іноземців.

Згідно з поправками, громадяни з країн, що не входять в Європейський Союз можуть переносити свої компанії в країну і на цій основі отримувати дозволи на тимчасове перебування в країні, повідомляє Укрінформ. Для керівників - на 3 роки, стажистів - до року.

Зміни спрощують процес поселення в Польщі іноземців, що мають польське походження або карту поляка. Серед інших категорій, яким спрощується отримання дозволу на тимчасове проживання для іноземців: люди зі спеціальностями, яких не вистачає польській економіці (визначає міністр праці).

Законом передбачається також скасування вимоги про необхідність мати стабільне джерело доходу для іноземця та членів його сім'ї при видачі документів на тимчасове перебування в Польщі, якщо ця особа є випускником польського вузу і шукає роботу в Польщі.

Іноземці, які хочуть отримати карту постійного проживання в Польщі, відтепер зобов'язані скласти іспит на володіння польською мовою на рівні B1 (середньої складності). Від цього іспиту будуть звільнятися діти іноземців у віці до 16 років, які народилися на території Польщі.