Державне бюро розслідувань України може почати роботу в липні або серпні 2018 року, заявив його директор Роман Труба.

"У нас амбітні плани почати роботу не пізніше 1 вересня, але ми будемо намагатися запустити Бюро ще раніше, можливо, в липні, серпні", - сказав Труба в інтерв'ю Українським новинам.

 

 

Він заявив, що ДБР планує набрати близько 700 співробітників під час першого етапу конкурсу. Як відомо, в ДБР повинні сформувати центральний апарат і сім регіональних управлінь.

"Ще жоден орган не набирав одночасно таку кількість співробітників, як ми плануємо зробити. Тільки на першому етапі це близько 700 вакансій. Ми провели колосальну роботу, розробили і затвердили кваліфікаційні вимоги. Попросили громадські організації делегувати своїх представників до складу конкурсних комісій", - розповів він.

 

Він нагадав, що українське Держбюро все ще залишається без приміщення.

"У нас зараз немає людей: я, мої заступники і кілька співробітників в патронатній службі. Ця маленька команда робить все", - додав Труба.

 

Серед головних завдань на цей момент він назвав: запуск конкурсів на вакантні посади, знайти приміщення і домогтися змін в закон.

 

Державне бюро розслідувань повинно стати українським аналогом американського Федерального бюро розслідувань (ФБР). Серед інших обов'язків Бюро також має розслідувати воєнні злочини, злочини, вчинені посадовими особами, які займають особливо відповідальне становище.

 

------------------------------------------

Нагадаємо, переможцем конкурсу на посаду голови Державного бюро розслідувань став колишній прокурор зі Львівської області Роман Труба. За нього проголосували всі дев'ять членів комісії.

Труба до приватної практики очолював управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ. До цього працював прокурором Пустомитівського району Львівської області.