Шанси ухвалення Верховною Радою нового Виборчого кодексу, що змінить систему виборів - невеликі.

 

Про це під час прес-конференції сказала координатор політичних та виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

 

«Щодо перспектив (ухвалення нового Виборчого кодексу - ред.) - це велика проблема. І неурядові організації, в тому числі ГМ ОПОРА, планують найближчим часом звернутись до спікера Верховної Ради і до профільного комітету, оскільки є певні ознаки бездіяльності, і вони стосуються неспроможності Комітету хоча б зібратись із забезпеченням кворуму (...)», - сказала вона.

 

За словами експерта, вона не має «позитивної або оптимістичної інформації про те, що Виборчий кодекс у другому читанні буде ухвалено».

«Тому що навіть 226 депутатів хотіли всього лише бути популярними і подобатись навіть не виборцям, а медіа і громадськості, а тому проголосували «за», розуміючи, що 226 голосів не буде», - нагадала вона.

 

«Реформа виборчого законодавства перетворюється на імітацію, де з одного боку на рівні комітету буде здійснюватись все для того, аби затягнути підготовку документа до другого читання, щоб потім послатися на те, що за рік до виборів міжнародні стандарти не дозволяють порушувати стабільність законодавства, змінювати систему виборів і формування комісій», - пояснила Ольга Айвазовська.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV