У вересні 2017 року на Пуерто-Ріко налетів  ураган «Марія». Стихійне лихо майже повністю знищило острів в Карибському морі, залишивши жителів без води, електрики і зв'язку.

Це і народило ідею у  багатьох криптовалютних інвесторів, що збагатилися на мільярди доларів буквально за кілька місяців, перетворити острів в «криптоутопію» - світ з віртуальними грошима і загальнодоступними контрактами.  Журналісти The New York Times поговорили з переїхавшими  на острів мільйонерами і дізналися, чому інвестори вибрали зруйнований ураганом Пуерто-Ріко.

 

 

Десятки розбагатілих на блокчейні і криптовалюті підприємців цієї зими переселяються  на острів в Карибському морі.

Вони продають будинки і автомобілі в Каліфорнії, щоб створити власне місто. Все через податки на різко виросші статки - деякі з них складають мільярди доларів і ростуть щодня. І кожен з інвесторів вже знає, як розпорядитися цими коштами.

Підприємці шукали підходяще місце більше року - вибір припав на Пуерто-Ріко після того, як більшу частину інфраструктури зруйнував ураган. У той же час ринок криптовалют почав рости як на дріжджах, тому на остаточне рішення було дуже мало часу. «Це ідеальний збіг обставин, - каже засновник CNET Хелсі Майнор, згадуючи про ураган Марія і новоприбулих інвесторів. Жителям Пуерто-Ріко довелося нелегко, але в майбутньому вони зрозуміють, що це подарунок небес ».

Хелсі також є засновником блокчейн-компанії Videocoin і теж збирається переїхати в Пуерто-Ріко з Кайманових островів.

Новий притулок для блокчейн-ентузіастів пропонує шикарні умови: немає податків на особистий прибуток, вигідні ставки для бізнесу, і все це без необхідності відмовлятися від громадянства США (Пуерто-Ріко є залежною від США територією з спільним громадянством, валютою і обороною - прим.ред .)

Влада Пуерто-Ріко при цьому налаштована до таких гостей  досить дружелюбно - губернатор навіть пообіцяв виступити  на одній з блокчейн-конференцій під назвою «Puerto Crypto» в якості доповідача.

Але деякі все ж стурбовані переїздом мільярдерів в країну. Наприклад, менеджер хедж-фондів Роб Ріл, який відноситься до раннього покоління  «податкових експатів». Роб стверджує, що інвестори пропонували і йому приєднатися до проекту крипто-містечка: «Вони збираються купити 250 000 акрів і побудувати цілий криптосвіт. Я не можу брати участь в цьому ».

 

Поки інвестори шукають і купують земельні ділянки, їх штаб-квартира розташувалася в готелі площею 20 000 кв. м, який майже не зачепив ураган. У них немає робочого графіка, а бар біля басейну замінює їм офіс. Інвестори впевнені, що їм вдасться побудувати місто, в кожному куточку якого буде зручно відпочивати і працювати одночасно.

Однією з найпомітніших і суперечливих фігур проекту став Брок Пірс - співзасновник блокчейн-стартапу Block.One, який залучив близько

$ 200 млн на ICO. З віртуальними грошима він вперше почав працювати ще в підлітковому віці, граючи в World of Warcraft і продаючи ігрове золото.

 

 

Його подільники в Пуерто-Ріко, 39-річний Брайан Ларкін і 42-річний Рів Коллінз, теж розбагатіли виключно завдяки криптовалюті.

Ларкін займався майнінгом і за весь цей час встиг здобути близько $ 2 млрд в біткоін-еквіваленті, а також стати головним технічним директором компанії Blockchain Industries, яка переїхала за ним в Пуерто-Ріко.

Коллінз же  вивів власний додаток на ICO і заробив на цьому більше $ 125 млн. Всі вони стверджують, що перебралися в Пуерто-Ріко в основному через великі податки на прибуток в США.

«Я не збираюся платити. Вперше в історії людства хтось крім королів або урядів може створювати свої власні гроші », - говорить Коллінз.

Зараз інвестори купують всю нерухомість, яка потрапляє їм на очі.

Вони хочуть побудувати власні аеропорти і корабельні доки, викуповують готелі в історичній частині міста і навіть домовилися з місцевим урядом про відкриття першого криптовалютного банку.

 

 

Мешканці Сан-Хуана, міста, в який перебралися інвестори, намагаються зрозуміти, як ставитися до багатих гостей. 

Більшість корінних  мешканців  підтримують інвестиції та нові ідеї. Спеціаліст з розвитку бізнесу в Департаменті економічного розвитку і торгівлі Еріка Медіна-Веккіні стверджує, що країна відкрита для криптобізнесу.  Але є і ті, хто переживає за острів і називають переїзд інвесторів «колонізацією».

Пуерто-Ріко і так має досить довгу історію колоніалізму, - спочатку з іспанцями, а після і з американцями - тому деякі жителі просто бачать в криптовалютних мільйонерах  ще одну хвилю колонізації. З іншого боку, поки світ вбиває криптовалюту податками і жорсткими правилами, «криптоутопія» стане кращим притулком для багатомільйонних інвестицій, що дозволить поліпшити якість життя на острові. Поки що криптосвіт  без уряду - це відмінна ідея. Але тільки в теорії ..

 

 

Джерело: AIN.UA