Міністр освіти України Лілія Гриневич на засіданні уряду прокоментувала вимоги Будапешту щодо додаткових мовних поступок угорській меншині.

 


Як передає Європейська правда, Гриневич звинуватила очільника МЗС Угорщини Петера Сіярто в поширенні маніпулятивних заяв. Зокрема, Сіярто висунув умови для припинення блокування Будапештом співпраці між Україною і НАТО.

 

 

За словами Сіярто, для скасування угорського вето Україна повинна виконати всі приписи Венеціанської комісії та утриматися від реалізації Закону про освіту до того часу, поки не дійде згоди з національними меншинами, включно з угорською.

 

Гриневич повідомила, що МОН вже розпочало виконання рішення Венеціанської комісії, щоби призвести закон "Про освіту" у відповідність до норм Ради Європи. Натомість угорська сторона, за її словами, вимагає від Києва додаткових поступок.

 

"Маніпуляції і шантаж з боку Угорщини, яка блокує засідання Комісії Україна-НАТО, полягають в тому, що нас змушують зупинити імплементацію закону. Такого немає в рекомендаціях Венеціанської комісії", - заявила вона.

 

Гриневич додала, що угорська меншина відмовилась від консультацій щодо мови освіти, які були заплановані на 14 лютого.

 

У свою чергу, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Україна завжди буде забезпечувати права нацменшин, але пріоритетом номер один буде розвиток української мови.

 

"Це не дискусійне питання. Ми не сприймаємо і ніколи не сприймемо жодної агресії та тиску", - сказав Гройсман.

 

Після цього обговорення уряд схвалив законопроект, який має на меті виконання однієї з рекомендації Венеціанської комісії - щодо продовження періоду введення мовної норми на три роки, до 2023 року.

При цьому Гриневич наголосила, що не йдеться про відмову від виконання норм закону про переведення навчання на українську.