Громадські активісти закликають українців проголосувати за петицію щодо надання земельній ділянці на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік статусу арт-скверу імені соліста Паризької опери, Героя України Василя Сліпака.

Під час прес-конференції депутат Київської міської ради, фракція «ВО «Свобода» Юрій Сиротюк наголосив, що Земельна комісія Київради 14 лютого 2018 року підтримала проект рішення про облаштування скверу на честь загиблого в зоні АТО українського оперного співака, проте екологічна комісія Київради даний проект рішення відхилила через корупційну складову. Нині зазначений проект рішення мають підтримати депутати на засіданні Київради.

 

«Ми всі розуміємо, що скверу Василя Сліпака у Києві  - бути. Це рішення громади, вже проведено певні роботи, існує пам'ятний знак, де буде встановлено пам'ятник. І жодна комерція не завадить цьому питанню. Але поки що, на жаль, ми отримали шалений спротив «земельної мафії», зокрема, департаменту земельних ресурсів пана Поліщука, цей департамент активно протестує проти скверу Василя Сліпака, використовуючи формальні підстави», - сказав він.

 

Водночас Президент БО «Фонд сприяння ініціативам газети «День» Микола Гриценко наголосив, що «обране  місце - не випадково обране громадськістю, і є інтелектуальне, знакове для Києва і України».

«Триває четвертий рік війни, але дух реваншу витає в повітрі - і на Андріївському узвозі починає лунати російський «шансон» - а ми з вами не можемо віддати цю територію «шансону». Там має звучати українська музика і пісня, і має бути місце для українських виконавців», - сказав він.

 

Водночас народний депутат фракції «Самопоміч» Василь Кривенко підтримав те, що нині вкрай важливо підтримати ініціативу щодо встановлення скверу Василя Сліпака, а місце розташування пам'ятника і самого скверу на перетині Андріївського узвозу і вул. Боричів Тік було обрано не випадково.

«На Андріївському узвозі зараз мало українського слова, і важливо, щоб на сцені у парку молоді українські гурти мали можливість виконувати свої пісні. А той подвиг, який здійснив Василь, був увіковічений і жив», - сказав він і додав: «Нам треба усім разом зібрати голоси під петицією, тому що українці часто бувають неорганізованими. А тому звертаюсь до киян, адже вони зможуть парк використовувати для своїх потреб».

 

У свою чергу український поет Дмитро Павличко сказав, що теж підписав петицію щодо надання земельній ділянці статусу арт-скверу імені Василя Сліпака, а також поділився враженнями від фільму про Героя України «Міф».

«Я хотів би сказати про Василя із України. Я називаю його саме так. Є люди, прізвища яких не відповідають їх колосальному внеску в історію України. Тому що він піднявся у Парижі, і його там не назвали Сліпаком, він був «Вася оф Юкрейн». І ми сьогодні маємо кінофільм, який не можна написати на базі письменницької натхненної душі, адже це автентичні шматочки життя», - сказав поет.

 

За словами Дмитра Павличка, заснування скверу є вкрай важливим для українського суспільства, і буде знаком поваги для пам'яті видатного українця.

«Нам потрібна ця долина, тому вона з'єднає княжий Київ, і народний Київ - Поділ. І ми будемо мати сцену біля пам'ятника, де буде лунати українська пісня під горами», - сказав Дмитро Павличко.

 

Софія Зарудна

 INTV