Фракція «Батьківщина» підтримала проект постанови №7505 «Про звернення Верховної Ради України до КМУ щодо створення Міністерства України у справах ветеранів». А крім того, підтримає всі ініціативи, які будуть стосуватись питання забезпечення соціальними видатками українських військовослужбовців.

«Ви знаєте, що відповідний проект постанови (звернення до КМУ щодо створення Міністерства у справах ветеранів - ред.) - це рекомендація уряду, адже парламент не має права ініціативи щодо створення міністерства. Це має бути ініціативою Кабінету Міністрів України. І тому зараз уряд повинен внести свою пропозицію, як вони бачать вирішення цього питання», - сказав перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв у кулуарах Верховної Ради України.

 

У пояснювальній записці відповідного проекту постанови йдеться, що відповідне відомство має забезпечувати формування та реалізацію державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни. А створення відповідного відомства відкриє шлях для забезпечення механізму реалізації ветеранами війни і членами їх сімей наданих їм державних соціальних гарантій.

«Передбачається створення нового органу центральної влади, який буде опікуватись військовими. Це нормальна історія», - сказав у кулуарах Верховної Ради України народний депутат фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок. Але водночас політик додав, що слід чітко розуміти, що необхідно врахувати можливі факти зловживання щодо відповідного питання, адже «рівень корупції в Україні - надто високий».

«Більше того, це, можливо, дасть додаткові підстави, що будуть створювати перешкоди чи бюрократичні ланки для отримання того чи іншого результату для військових. Тому будемо ще говорити, і ще триває дискусія», - наголосив він.

 

Сергій Євтушок додав, що фракція «Батьківщина» підтримає всі ініціативи, які будуть стосуватись питання забезпечення соціальними видатками українських військовослужбовців. Приміром, парламент повинен обговорювати законопроект №6298 щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, а також проект закону №5518 щодо розвитку власної справи фізичною особою-підприємцем з інвалідністю, отриманою внаслідок АТО.

«Мова іде про цілий спектр певних преференцій для військових. Адже якщо ми створюємо у державі стимули для залучення для служби, то і родини повинні отримати відповідне забезпечення і мати відповідні умови, тому що це життя у військових гарнізонах, міграція країною і низка інших незручностей, які не відчуває на собі звичайний громадянин», - зауважив політик.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV