Українці ніколи не повірять у ефективну боротьбу із корупцією, допоки «ті люди, які на всіх ефірах називаються «корупціонерами», будуть виправдані судом, або не понесуть відповідальності.


Таку думку озвучив під час презентації дослідження «Сприйняття успішності проведення антикорупційної реформи в Україні: регіональний вимір» Ярослав Юрчишин, виконавчий директор ГО «Transparency International Україна», передає INTV.

«Ми не пояснимо жодній людині чому їй не можна вирішувати свої справи через невеличкий хабар у садочку, коли люди крадуть заводами, ділянками, а комунальні підприємства спрямовані на те, аби викачувати гроші з бюджету. Це - когнітивний дисонанс. Люди, які є рольовою моделлю, а місцеві чиновники та депутати - є рольовою моделлю для місцевої громади, якщо вони нетолерантні до корупції, а сповідують корупцію, ми можемо будь-які інформаційні кампанії проводити, ми можемо розповідати, як гарно було в Сінгапурі, Польщі чи ЄС, то це не налягає на реальність. Тобто, в реальності люди бачать кардинально інше», - сказав він.

 

На його думку, нині в Україні досі не вибудовано і немає ефективної протидії корупції на місцевому рівні.    

«Національна поліція, до запуску Державного бюро розслідувань - професійно, ментально не готова закривати цю спроможність (...) Повноваження є, але вони не використовуються, тому що це дуже зручно пояснювати відсутністю якоїсь інституційної спроможності», - зазначив Юрчишин.