Екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія не зможуть повністю видужати, якщо їх отруїли нервово-паралітичною речовиною "Новачок", повідомляє газета The Telegraph з посиланням на хіміка Віла Мірзаянова, який вважається одним з основних розробників цієї речовини. На думку Мірзаянова, до отруєння Скрипаля могла бути причетна тільки Росія.

 


Хімік вважає, що "Новачок" "у десять разів ефективніше будь-якої іншої нервово-паралітичної речовини", а наслідки її застосування невиліковні.

"Цей чоловік (Скрипаль, - ред.) і його дочка практично загинули. Навіть якщо вони виживуть, вони вже не зможуть відновитися", - заявив Мірзаянов.

За його словами, всього лише кілька грамів препарату можуть представляти смертельну небезпеку для великої кількості людей.

"У літній час всього двох грамів буде достатньо, щоб вбити 500 осіб", - заявив Мірзаянов.

 

 

Він також підкреслив, що упевнений в тому, що тільки Росія могла бути причетна до застосування подібного нервово-паралітичного препарату.

"Тільки Росія могла це зробити... Вони можуть відправити його куди завгодно в дипломатичному багажі", - зауважив хімік.

 

Формула "Новачка", за словами Мірзаянова, досі залишається засекреченою. До Великої Британії його могли завезти у вигляді декількох нешкідливих компонентів, і змішати їх вже на місці.

 

Віл Мірзаянов у 1992 році розкрив у статті деталі своєї роботи в радянській програмі зі створення нових видів хімічної зброї. Внаслідок чого його звинуватили в розголошенні держтаємниці та заарештували. Через два роки кримінальну справу було закрито у зв'язку з відсутністю складу злочину. У 1996 році хімік переїхав до США, після чого неодноразово виступав з критикою російської влади.