Набув чинності наказ Мінохорони здоров'я, який скасовує низку форм первинної облікової документації. Зокрема, йдеться про талони для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів, контрольну карту диспансерного нагляду, медкарти студентів та дітей для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів, талони на прийом до лікаря, талони амбулаторного пацієнта, книгу записів викликів лікарів додому. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

«Відтепер медичні працівники не зобов'язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров'я», - йдеться у повідомленні.

З 13 березня замість паперових талонів є тільки форма «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів» - туди інформація буде переноситися автоматично із записів амбулаторної карти. У лікарнях, де немає комп'ютерів, цю форму поки заповнюватимуть у паперовому варіанті.

МОЗ стверджує, що всі талони в медустановах первинної ланки просто складали в коробки, тому що вся потрібна інформація фіксується в картці хворого.

Замість «диспансеризації» - регулярного огляду здорових людей - з середини цього року очікується перехід на скринінгові огляди за групами ризику.

Також з 13 березня немає книги записів викликів лікарів додому - вже не треба звітувати про обов'язкові відвідини пацієнта, замість цього необхідно надавати інформацію про кількість звернень та кількість відвідувань. Лікар і пацієнт отримають доступ до контактних номерів телефону один одного і зможуть зв'язуватися безпосередньо, щоби разом вирішувати, чи потрібен візит додому.

«Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду. Водночас, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2 у щоденній практиці лікарів. Ну, і не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною», - йдеться в повідомленні.

У МОЗ назвали форми первинної медичної документації «морально застарілими».

«Готується уніфікація існуючих форм амбулаторних карт та їхнє погодження з процесами комп'ютеризації. В результаті повинен залишитися тільки один вид амбулаторної карти, який буде враховувати особливості надання медичної допомоги дорослим та дітям», - зазначають у Мінохорони здоров'я.

Також медкартка тепер буде не потрібна для дитини для надходження в школу або дитячий сад. Не буде і «медичної картки студента» - тільки загальна амбулаторна картка.

Міністерство повідомляє, що готується уніфікація існуючих форм амбулаторних карт та їхнє узгодження з процесами комп'ютеризації. Також здійснюється робота щодо переробки та суттєвого скорочення (до 10 разів) звітних статистичних форм.